Prinášame vám pravidelný sumár futbalových súťaží obohatený o fotogalériu zo zápasu I. Triedy medzi Michalovou a Slovenskou Ľupčou.

Fortuna liga – 33. kolo

Najvyššia slovenská futbalová súťaž sa prehupla do záverečného kola. Podbrezovčania chceli potvrdiť formu z posledných stretnutí na pôde bratislavského Slovana. Dvakrát vyhrávala gólmi Podia a Rendlu, no napokon ju o dva body obral v 90-tej minúte Priškin, keď premenil nariadenú penaltu. Treba ale poznamenať, že Slovan mal viac z hry, Podbrezová bola na druhej strane mimoriadne efektívna v koncovke. Majstrovský Trenčín ukončil sezónu víťazstvom nad zostupujúcou Skalicou v súboj prvého s posledným. Trenčín rozhodol o troch bodoch až v záverečnej 90-tej minúte zásluhou Alika Mohammada Balu.

Doxxbet liga – skupina o postup do Fortuna ligy – 9. kolo

Prešovský Tatran zakopol doma s Nitrou, čo náležite využili VSS Košice, keď doma zdolali B-čko Slovana a momentálne sú postupujúcim tímom do Fortuna ligy. Tri kolá pred koncom to vyzerá najmä na súboj týchto východniarskych celkov, pričom jeden z nich nahradí medzi elitou Slovenska zostupujúcu Skalicu. Pohronie obralo Liptovský Tatran o dôležité body v boji o postup, keď s ním bezgólovo remizovalo. Zvolenská Lokomotíva mala cez víkend voľno.

Doxxbet liga – skupina o zotrvanie v II. lige západ – 8. kolo

Futbal - DOXXbet liga - FK Dukla Banska Bystrica vs. OFK Dunajska Luzna - 21.05.2016 - Banska Bystrica
Banskobystrická Dukla v 8. kole iba remizovala s Dunajskou Lužnou

Dukla smerujúca za prvenstvom v nadstavbovej časti v skupine o zotrvanie privítala v sobotu podvečer Dunajskú Lužnú, ktorá ešte nebola úplne vyvlečená z bojov o záchranu. Na úvodný zásah čakalo 325 divákov na Štiavničkách do záveru prvého polčasu, keď sa zrodila penalta a tú premenil hráč červeno-bielych Mário Kurák. Výhru uchmatol Dukle v 81. minúte vyrovnávajúci Radovan Nosko, ktorý tak uchmatol pre Dunajskú Lužnú veľmi cenný bod.

TIPOS III. liga – Stred – 24. kolo

V 24. kole tretej najvyššej futbalovej súťaže sa roztrhlo vrece s výsledkami 3:1. Po dvoch prehrách sa Kremnička v nedeľu chcela opäť naladiť na víťaznú vlnu, do cesty sa jej postavilo Kalinovo. Hostí načal v prvom polčase Miroslav Sokol, v 65. minúte zvyšoval na 2:0 Lukáš Laksik, v 75. minúte sa dramatizáciu postaral zvládnutým pokutovým kopom Vladimir Pešič. O tri minúty na ale opäť úradoval Laksik a Kremnička si tak napravila chuť výhrou 3:1 a patrí jej druhá pozícia. Zápas beznádejne posledného Pohronia dopadol rovnakým výsledkom 3:1, avšak v prospech Novej Bane. Pohronský tím tak nestačil ani na predposledný tím tabuľky, jeho jediný gól strelil v 90-tej minúte Daniel Nagy. Aj duel Podbrezovej dopadol rovnakým skóre, jej rezerva nestačila na lídra z Martina. V Brezne urobil so železiarmi krátky proces Radoslav Daňovský, ktorý v priebehu desiatej až 65-tej minúty zaznamenal hetrik. Čestný zásah sa podaril v 67. minúte Petrovi Szczepaniakovi.

IV. liga – juh – 22. kolo

Fiľakovo vystriedalo na čele ligového pelotónu Medzibrod. Ten zaváhal doma s Jupie. Pritom už od štvrtej minúty viedol, keď sa rýchlo presadil Ivan Pipich. V 73. minúte obral o dva mimoriadne dôležité body vtedajšieho lídra Juraj Veselovský. Po troch výhrach prišla červená pre zvolenskú Lokomotívu, ktorá tesne nestačila na Hriňovú. Za Zvolen skóroval v 39. minúte Matej Starší vyrovnávajúc na 1:1. Posledný Divín si prekvapujúco doma poradil s Vinicou, jeho hrdinom bol dvojgólový strelec Igor Tomašik. Domáci hrali za stavu 2:1 od 58. minúty v početnej nevýhode a napriek tomu dotiahli stretnutie k svojej prvej výhre v prebiehajúcej sezóne.

V. liga – skupina C – 22. kolo

Zaujímavosťou je, že podobne ako v tretej lige, sa pri tímoch z nášho regiónu zrodili rovnaké výsledky. Šalková, Rakytovce aj Brusno – Ondrej remizovali vo svojich dueloch zhodne 2:2. Šalková sa napriek zakopnutiu v domácom súboji s Lieskovcom stále drží na čele tabuľky. O jej dva góly sa postaral Matej Libič a Maroš Zimnikoval, hostia dvakrát doťahovali a o výhru obral lídra v 76. minúte Erik Valach vyrovnávajúc na 2:2. Raky sa mohli dostať na ligový trón v prípade výhry v Repiští, no napokon boli radi za bod, ktorý v 81., respektíve v 88. minúte zachraňoval dvojgólový Ivan Varga. Hrochoť nedala šancu Selciam a štvrtý tím bojujúci o prvenstvo Štiavnické Bane poľahky zdolali Čierny Balog. Priechod hostil Hontianske Nemce a ako nižšie postavený v tabuľke im nasúkal šesť gólov. V prvom polčase si strelecké účty otvorili Peter Penov (z penalty), Miroslav Debnár a Michal Molnár, pričom nasledovalo vylúčenie hosťujúceho Rericha, čo len prispelo v druhom polčase k ďalším zásahom v sieti Hontianskych Nemiec. Tie zaznamenali Debnár (druhý gól), Róbert Hejčík a skóre uzatváral v 84. minúte Vladimír Túry. Brusno – Ondrej vyhrával od polovice prvého polčasu v Lovči trefou Adama Klinčíka, no domáci otočili nepriaznivé skóre v 54. minúte už vyhrávali 2:1. O získaný bod za remízu 2:2 sa postaral v 80-tej minúte Ivan Sáliš. Sásovčania uspeli na ihrisku posledného Braväcova vďaka dvom gólom Vidiečana a jednému zásahu Bútoru. Všetko mohlo byť inak keby v 72. minúte premenil jedenástku domáci Marek Srnka, ktorý bol dve minúty na trávniku a už mohol vyrovnať na 2:2.

I. trieda – 22. kolo

Futbal - I. Trieda - Slovan Michalova vs. Slovenska Lupca - 22.05.2016 - Michalova
Slovenská Ľupča (fialové dresy) stratila v súboji s Michalovou dôležité body v boji o titul

Po 22. kole sa na čelo vrátili hráči Jakuba, ktorí sú lídrom súťaže pred dobiedzajúcou Slovenskou Ľupčou a Bacúchom. Bacúch sa poriadne natrápil v Čiernom Balogu, kde o porážke Tatrana rozhodla až 87. minúta a s ňou víťazný gól Kristiána Dekréta. Jakub sa veľmi nepotrápil s Ponikmi, o výhru sa zaslúžili Pánik, Mišány, Čief a v druhej 45-minútovke ešte kozmeticky upravil na 4:0 Bielik. Ľupča zakopla v Michalovej, po hodine hry zachránil aspoň bod Róbert Hermánek gólom na konečných 1:1. Šalková B nezvládla súboj s Hroncom, ktorý ju deklasoval 5:0. Nezdar Šalkovej dokumentoval aj napríklad nepremenený pokutový kop Štulajtera zo 61. minúty.

II. trieda skupina A – 22. kolo

Vedúce Podkonice prišli o veľký náskok na čele tabuľky, keď nestačili v derby na druhý Hiadeľ. Ten zvládol mimoriadne dôležitý duel, aj keď prehrával od 32. minúty gólom Koseca. O tri minúty však rýchlo vyrovnal Brna a ešte do polčasu zariadil vedenie Balík. Vajs z jedenástky po hodine hry dokonca zvýšil na rozdiel dvoch gólov. Líder sa zmohol už len na korigovanie prostredníctvom Kupca v 85. minúte. Šancu na prvé miesto majú ešte stále aj tretie Králiky, ktoré v prestrelke zdolali Harmanec. Za Králickú Tiesňavu sa blysol dvomi zásahmi kanonier Kamenský, góly dal aj Holmík a Dlhoš. Domáci počas celého stretnutia vyhrávali, hostia len dotiahli v závere na rozdiel jedného gólu. Ľubietová zaznamenala druhú výhru po sebe, o ňu sa zaslúžil proti Malachovu najmä Frederik Sauka, ktorý si pripísal hetrik. Staré Hory taktiež prekvapujúco bodovali naplno a pripísali si prvé víťazstvo. Ani dva góly Lukáša Hakela z Mičinej na body nestačili. Tajov rozbil Hronsek ale už nebojuje o prvé miesto. Selce B dokázali z 2:0 vyrovnať na 2:2 v Dúbravici, o čo sa pričinil Richard Kopic a Marián Mesík.

II. trieda skupina B – 16. kolo

Ani v 16. kole nedokázala prekvapiť Pohronská Polhora, tentokrát ťahala za kratší koniec v súboji s Pohorelou. Tam zažiaril dvojgólový Ivan Tešlár. Dolná Lehota podľa predpokladov zdolala Tatran Čierny Balog B, aj keď o troch bodoch rozhodol až v 89. minúte Peter Šuhajda.

Pohorelá – Pohronská Polhora 4:1
Dolná Lehota – Tatran Čierny Balog B 2:1
Polomka – Sihla 0:2

1. TJ Partizán Dolná Lehota 12 9 2 1 37:8 29
2. ŠK Heľpa 13 9 2 2 34:18 29
3. TJ Slovan Beňuš 12 8 1 3 37:22 25
4. TJ Tatran Čierny Balog B 12 7 1 4 49:19 22
5. TJ Mladosť Pohorelá 13 5 3 5 25:25 15