Aj tento rok bola Šalková dejiskom bežeckej súťaže. Podujatie bolo pod záštitou Občianskeho združenia BioCore.

Na akcii sa zúčastnilo približne 90 pretekárov z okolia. Profesionáli ale aj oddychoví bežci si tak mohli otestovať svoje zdatnosti na trati dlhej 10 300 metrov. Počasie tento rok vyšlo nad očakávania organizátorov, keďže minulý rok sa štart pretekov posunul kvôli potope o 100 metrov. Na svojich favoritov sa prišli pozrieť prevažne rodiny s deťmi, čo bolo okolo 200 divákov. Celé podujatie sa skončilo približne na obed.

Najlepší čas 37 minút a 54 sekúnd dosiahol Roman Vajs z tímu BB.trener.sk. Druhý dobehol Banskoštiavničan František Belohorec s časom 38:55. Tretí najlepší čas dosiahol Patrik Bobák z VMS TRADE – Svetielko Nádeje s časom 42 minút a 16 sekúnd.

U žien s najlepším časom 44 minút a 29 sekúnd prišla do cieľa Barbora Šimonová z AK Zdravie v pohybe Lučatín. S časom 47:59 prišla do cieľa na druhom mieste Kristína Resslová. Tretiu priečku obsadila Mirka Ladiková s časom 50 minút a necelých 27 sekúnd.

“Tento rok bol pre nás bezproblémový. Z odozvy ľudí som počula len spokojnosť. Podarilo sa nám mať aj časomieru, pretože minulý rok sme museli robiť všetko sami. Pre mňa však bolo hlavné, že sa nikto nezranil a nikomu nebola poskytnutá prvá pomoc. Ďakujem aj dobrovoľníkom, ktorí nám v mnohých veciach pomohli.

Na ďalší rok by sme chceli pridať aj medaily a skúsiť pritiahnuť sponzorov, keďže náklady sme platili zo svojho vrecka. Videli sme taktiež potrebu pripraviť beh pre najmenších, ktorý by bol približne do 200 metrov. Našim cieľom do ďalšieho ročníka je prilákať čo najviac ľudí. Aj keď prvé miesta obsadili hlavne bežci, pre neumiestnených je vždy pripravená tombola,“ zhodnotila priebeh podujatia organizátorka Milena Martinová.