V pondelok 23. novembra krátko pred obedom bol na tiesňovú linku na hlásený pád športového ultraľahkého liedala pod Kráľovou Hoľou v okrese Brezno. Zranili sa tu dve osoby, ktoré boli v tom čase v kokpite lietadla.

WP_20151123_007Okrem leteckých záchranárov z Banskej Bystrice i Popradu vyrazilo na miesto aj päť hasičov z Pohorelej a sanitný automobil hasičskej záchrannej služby z Banskej Bystrice.

Lietadlo, ktoré muselo núdzovo pristáť, sa nachádzalo zhruba 400 metrov pod hrebeňom Kráľovej Hole v neprístupnom tereéne, kde ako prví zasahovali príslušníci Horskej záchrannej služby. „Následne sa na miesto udalosti dostavili ďalší hasiči spolu s lekárom vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Hasiči zabezpečili lietadlo proti požiaru, pomohli pri ošetrení a naložení zranenej osoby na nosidlá a transportovali ju na hrebeň Kráľovej Hole. Druhá osoba vystúpila na hrebeň peši v sprievode lekára. Postihnuté osoby boli naložené do vozidla a transportované k vrtuľníku,“ priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici Erik Piater.

Následne hasiči havarované lietadlo stabilizovali kvôli silnému vetru a hrozbe zošmyknutia zo svahu pomocou lezeckých prostriedkov.