Pri príležitosti dňa detí pripravili na amfiteátri v uplynulý štvrtok premietanie filmu E.T. mimozemšťan. Na legendárnom filme Stevena Spielberga vyrástli celé generácie, ktoré naň teraz priviedli aj svoje deti.

Počasie navyše vo štvrtok prialo, a tak oficiálnemu otvoreniu letnej premietacej sezóny na amfiteátri nič nebránilo. Celkom sa prišlo pozrieť päťsto divákov a diváčok.

“Radosť sme mali aj z veľkého počtu detí, čo potvrdilo vhodný výber termínu i filmu. Špeciálne nás potešila aj účasť celých tried zo Základnej školy Golianova, ktoré údajne pokračovali prenocovaním v škole. Nočný pohľad, keď sa po filme deti postavili, zapli si čelovky, a ako taký “hadík” odchádzali z amfíku bol neskutočný,” hovorí Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter, ktoré organizuje premietania.

Tie budú už pokračovať počas júna pravidelne. Už na budúci týždeň je na programe premietanie oceňovaného česko-slovenského filmu Masaryk.

Program Letného kina na amfiteátri v júni 2017

Masaryk

Sobota, 10. jún o 21.30 h  (zmena pôvodného termínu kvôli počasiu!)| Vstupné 3 /4 €

Prežil život bohéma, miloval ženy, hudbu, veľké gestá. Veľkú časť života precestoval, ale nikdy nezabudol na krajinu, z ktorej pochádzal, na republiku, ktorú založil jeho otec Tomáš Garrigue. Dramatický príbeh Jana Masaryka, veľvyslanca a československého ministra zahraničia, sa vracia do obdobia tesne pred druhou svetovou vojnou. Na pozadí historických udalostí sa odohráva napínavý životný príbeh jedného muža a jeho márneho boja o budúcnosť vlastnej krajiny. Výpravný film o búrlivom živote Jana Masaryka, ako aj o búrlivej dobe, v ktorej žil, získal 12 Českých levov a 8 ocenení Slnko v sieti.

Snowden

Utorok, 13. jún o 21.30 h | Vstupné 3 /4 €

Edward Snowden nechal za sebou pokojný rodinný život a ukážkovú kariéru v tajných službách a stal sa z neho vyhnanec na úteku. Je muž, ktorý odhalil šokujúce praktiky amerických informačných služieb, hrdinským whistleblowerom, alebo zradcom, ktorý si zaslúži najtvrdší trest? Príbeh amerického whistleblowera, ktorý odhalil svetu aktivity amerických tajných služieb, sa rozhodol spracovať Oliver Stone, ktorý má na konte filmy ako Alexander Veľký či Wall Street: Peniaze nikdy nespia.

Hoří, má panenko (35 mm)

Utorok, 20. jún o 21.30 h | Vstupné 3 /4 €

Modelový prieskum českého malomeštiactva vo vypuklom zrkadle zvýrazňujúcom krčmové vzťahy, prázdne hlavy, dlhé prsty a plytké svedomie, sa odohráva na pozadí hasičského bálu. Posledný film scenáristického tímu Forman – Passer – Papoušek bol v roku 1968 zaradený do súťaže na festivale v Cannes. O rok neskôr bol nominovaný aj na Oscara. Viac prezrádza aj film o filme.

T2 Trainspotting

Utorok, 27. jún o 21.30 h | Vstupné 3 /4 €

Na počiatku bola príležitosť… a potom prišla zrada. Uplynulo dvadsať rokov. Veľa sa zmenilo, ale veľa ostalo po starom. Mark Renton sa vracia na jediné miesto, ktoré mu kedy bolo domovom. Čakajú tu naňho: Spud, Sick Boy a Begbie. Očakávajú ho aj ďalší starí známi: smútok, strata, radosť, pomsta, nenávisť, priateľstvo, láska, túžba, strach, výčitky, heroín, sebadeštrukcia a smrteľné nebezpečenstvo.