V stredu 22. novembra, krátko pred šiestou hodinou ráno došlo na ceste I/66 v centre Banskej Bystrice, na svetelnej križovatke k dopravnej nehode, k zrážke dvoch vozidiel.

Kvôli ohlásenému zraneniu na Štefánikovo nábrežie vyrazilo sedem príslušníkov Hasičského a záchranného zboru z banskobystrickej stanice s dvomi kusmi techniky, ako aj zdravotní záchranári a polícia.

„Podľa doterajšieho objasňovania, 59-ročný vodič osobného motorového vozidla Citroen C3 nedal pri odbočovaní vľavo, prednosť v jazde oprotiidúcemu vozidlu Mercedes, ktoré viedol v smere od Zvolena na Brezno 24-ročný Banskobystričan. Príčinou dopravnej nehody bolo nesprávne odbočovanie, nedanie prednosti v jazde,“ približuje hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici Petra Kováčiková.

Pri dopravnej nehode došlo k ľahkému zraneniu 58-ročnej spolujazdkyne z vozidla Citroen C3. Alkohol u vodičov zistený nebol. Škoda na vozidlách bola vyčíslená na približne 7-tisíc eur.  Pri nehode došlo aj k poškodeniu semafora