V sobotu, 25. júla sa v sásovskej Tami Aréne konal 9. ročník Kamarát Cupu, v ktorom si zmeralo sily 8 mužstiev. Prekvapivým víťazom sa po tesných výsledkoch v skupine a dvoch úspešných penaltových rozstreloch vo vyraďovacej fáze stali hráči Medojedu.

Skupinu ovládol Medojed, ktorý dokázal každého súpera zdolať tesne len o jediný gól a možno práve schopnosť vyhrávať vyrovnané zápasy pomohla tomuto mužstvu vo vyraďovacej časti. Druhú postupovú priečku si zaistila Kemada, ktorá sa postarala aj o najvyššiu výhru v skupine A, keď zdolala Viking v pomere 1:6. Práve tento výsledok rozhodol o tom, že Viking skončil o skóre na poslednom mieste za mužstvom Falcon’s, s ktorým remizoval 1:1.

Skupina A

Výsledky:

Kemada – Medojed 2:3
Viking – Falcon’s 1:1
Kemada – Viking 6:1
Medojed – Falcon’s 2:1
Viking – Medojed 1:2
Kemada – Falcon’s 4:3

Tabuľka:

Poradie Mužstvo Body Skóre
1. Medojed 9 7:4
2. Kemada 6 12:7
3. Falcon’s 1 5:7
4. Viking 1 3:9

Skupina B bola na góly bohatšia. Už v prvom zápase sa hráčom Bianconeri podarilo deklasovať mužstvo zo Zvolena výsledkom 8:1. Zahanbiť sa nenechali ani hráči tímu K 12, ktorí najprv nastrieľali do siete Chalanov poltucet gólov a následne sa postarali o najväčší debakel v turnaji, keď zdolali Zvolen 11:0. O víťazovi skupiny sa rozhodovalo v poslednom zápase, keď už mali Bianconeri aj K 12 postup vo vrecku. Po vyrovnanej prestrelke sa z víťazstva nakoniec radovali hráči K 12. Tretie miesto v skupine B obsadili Chalani.

Skupina B

Výsledky:

Zvolen – Bianconeri 1:8
K 12 – Chalani 6:1
Chalani – Bianconeri 3:6
Zvolen – K 12 0:11
Chalani – Zvolen 5:0
Bianconeri – K 12 4:6

Tabuľka:

Poradie Mužstvo Body Skóre
1. K 12 9 23:5
2. Bianconeri 6 18:10
3. Chalani 3 9:12
4. Zvolen 0 1:24

Aj keď Medojed postupoval do semifinále z prvého miesta, proti Bianconeri bol skôr outsiderom. Skóre stretnutia otvorili hráči Medojedu, no hráči Bianconeri otočili výsledok a v druhom polčase viedli už 3:1. Medojed sa však nevzdal a po dvoch góloch v závere duelu poslal zápas do pokutových kopov. V nich sa strhla dráma, hráči Bianconeri mali na kopačke mečbal, no mužstvo Medojedu podržal najlepší brankár turnaja Michal Bobor, ktorý vychytal svojmu tímu prekvapivý postup do finále. Do toho sa dostali aj hráči tímu K 12, ktorí ale museli otáčať nepriaznivý stav v súboji s Kemadou, ktorej sa podarilo streliť prvý gól. Mužstvo K 12 sa však dostalo do vedenia 3:2 a pustup si ešte poistilo gólom v závere zápasu.

Súboj o bronzovú medailu priniesol vyrovnanú bitku a ďalší penaltový rozstrel, v ktorom boli úspešnejší Bianconeri a zabezpečili si tak aspoň tretie miesto. Vyrovnané bolo aj finále. V ňom otvoril skóre Medojed, ktorý sa následne snažil udržať najtesnejšie vedenie až do posledného hvizdu. To sa im však nepodarilo a mužstvo K 12 strelilo vytúžený vyrovnávajúci gól. V riadnom hracom čase už rozuzlenie neprišlo a opäť rozhodovali pokutové kopy. Zatiaľ čo hráči Medojedu premenili prvé dva pokusy, súperom z K 12 sa nepodarilo skvele chytajúceho brankára prekonať. Z celkového víťazstva v turnaji sa tak radoval Medojed, ktorý v minulej sezóne pôsobil v IV. B lige malého futbalu v Banskej Bystrici.

Zápasy o umiestnenie

O 7. miesto: Viking – Zvolen 2:1

O 5. miesto: Chalani – Falcon’s 0:0, 3:1 po PK

Semifinále:

Bianconeri – Medojed 3:3, 6:7 po PK
K 12 – Kemada 4:2

O 3. miesto: Bianconeri – Kemada 4:4, 2:1 po PK

Finále: K 12 – Medojed 1:1, 0:2 po PK

Odovzdávali sa aj individuálne ocenenia. Najužitočnejším hráčom sa stal Stanislav Václavik z tímu K 12, zatiaľ čo cenu pre najlepšieho brankára získal Michal Bobor z FC Medojed.

“Celý turnaj sa niesol v priateľskom duchu. Mužstvá sa k sebe správali korektne a ohľaduplne, k čomu prispel aj rozhodca turnaja Vladimír Kosec. Férovosť mužstiev si nesmierne cením, veď tento turnaj má aj názov Kamarát Cup. Futbal je hra, v ktorej o prekvapenia nie je núdza, čo sa v plnom rozsahu potvrdilo a ako sa hovorí, niekedy aj motyka vystrelí. Prekvapivému, ale zaslúženému víťazovi, mužstvu FC Medojed srdečne blahoželám. Chcel by som sa všetkým zúčastneným mužstvám poďakovať a popriať im do ďalšej športovej činnosti veľa úspechov. Samozrejme, vďaka patrí aj personálu Tami Arény za príjemnú obsluhu počas športového zápolenia,” zhodnotil priebeh turnaja organizátor Jozef Adámek.