Boris Filan mal rôzne dôvody, prečo sa postupne vybral do Ľubľany, Benátok, do Terstu, Moskvy, Ľubľany, Berlína či Dublinu. Píše o nich vo svojej novej knihe. A tiež má dôvod, prečo knihu Rozhovor s tigrom uviedol do života práve v Banskej Bystrici.

IMG_3118„Mám Bystricu veľmi rád. Moja manželka je z Lopeja a chodíme sem už roky. Považujem Bystricu za svoje druhé mesto, strávil som tu mnoho krásnych liet. Leto v Banskej Bystrici a v jej okolí je fantastické. Mám tu aj veľa kamarátov… Cením si, že toto mesto dýcha takou čistotou, cením si to, akú má dušu. To Bratislava už dávno stratila. A vedel som, že ľudia z Bystrice ocenia, že sme prišli a dajú nám pocítiť, že si to vážia.

Mal som takú predstavu, že knihu by krstil môj kamarát Miško Arpáš s pánom profesorom Izákom. Miško Arpáš, bohužiaľ, medzitým opustil túto planétu. Ale bol tam s nami… A profesor Izák zažiaril, bol skvelý, suverénny, vtipný. Celý ten večer prebiehal v obrovskom porozumení, my so synom Oliverom sme sa úplne vznášali na tej dobrej atmosfére. Na konci prichádzali ľudia a ďakovali za niečo, čo som im chcel dať. Preto som krstil v Banskej Bystrici a bude to aj jediný oficiálny krst knihy Rozhovor s tigrom. Myslím si, že si to toto mesto zaslúži. Nesklamalo…“

Tak to sú slová, ktoré úspešný slovenský spisovateľ Boris Filan povedal na margo včerajšieho večera v Banskej Bystrici, kde počas programu Pálenica Borisa Filana na cestách bola do života uvedená jeho nová kniha Rozhovor s tigrom.

Atmosféru v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity, kde sa podujatie konalo, zachytil fotograf Vlado Lukáč.