Najvyššie dve súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu sa počas uplynulého víkendu prehupli do nadstavbovej časti. Tretie ligy zas pokračovali tretím jarným kolom. V tradičnom miniligovom sumári nájdete aj fotogalériu zo zápasov Joga Bonito – Pingoši, ŠKP B200 – TJ Požiarnik Vlkanová, Atak – FC Ortotech a Viking Stavanger – Enzo.

O prvú jarnú prehru Skackavej sa postaral až líder

Najväčšie šlágre sa odohrali v najvyššej skupine najvyššej súťaže. V prvom zápase nadstavbovej časti 1. ligy sa proti sebe v piatok o 20.30 h v Jakube postavili hráči Uniosu a Oranjes. V súboji druhého s tretím viedol po prvom polčase 2-gólovým rozdielom Unios. Oranjes síce v priebehu druhej 25-minútovky vyrovnali na 2:2, no Unios si prinavrátil vedenie rozhodujúcim gólom v závere zápasu, vďaka ktorému porazil tabuľkovo vyššie postaveného súpera.

Dovtedy na jar stopercentná Skackavá vyzvala v sobotu od 9.00 h lídra tabuľky. Galacticos sa úvode zápasu ujali vedenia 0:2, ale Skackavá dokázala vyrovnať dvomi gólmi v priebehu jednej minúty. Zvyšnú časť prvého dejstva ovládli Galacitocs, ktorí viedli po 25 minútach 3:6. Rovnaký gólový rozdiel platil aj po druhom polčase, v ktorom Skackavá zakaždým reagovala na góly súpera. V skupine o 6. až 9. miesto získala prvý jarný bod Hančurka, ktorá remizovala s Laziom v 10-gólovom zápase. Ďalšia remíza sa zrodila v spodnej skupine, keď Simacek dokázal zmazať dvojgólové manko proti Slovenskej Ľupči.

1. liga – 1. kolo nadstavbovej časti – Jakub

Skupina o 1. až 5. miesto

Unios – Oranjes 3:2 (2:0)

Góly: P. Stacho, Z. Cimerman, D. Kohút – Ľ. Jamnický, L. Pavúk ml.

Skackavá – Galacticos 7:10 (3:6)

Góly: M. Konder 4, T. Ondrejka, P. Vajda – R. Greško 6, F. Rafanides 2, L. Riša, E. Gaško

Skupina o 10. až 13. miesto

Simacek – FK 98 Slovenská Ľupča 3:3 (0:2)

Góly: A. Luptovčiak 2, M. Cibulka – N. Vasilovcik 2, M. Vaňo

FC Nemce – IQ 6:3 (3:2)

Góly: M. Janovec 2, J. Jamriška, D. Kiedžuch, P. Podkonický, M. Sitarčík – T. Bíreš, M. Roháč, M. Andrejko

V šlágri 2. ligy deľba bodov, Joga Bonito zdolala Pingošov

Aj v 2. lige sa odohralo 1. kolo nadstavby. V skupine o 1. až 6. miesto pútal pozornosť šláger medzi tretím ŠKP B200 a druhým Požiarnikom Vlkanová. Za prvý menovaný tím sa v prvom polčase dvakrát presadil Ľuboš Pročka, na čo hráči Vlkanovej odpovedali dvomi zásahmi Matúša Kováča a ďalšími dvomi gólmi do polčasovej prestávky. Požiarnik v úvode druhého dejstva odskočil už na 2:5, ale ŠKP B200 vrátil do zápasu dvomi gólmi Peter Ondrejka a na konečných 5:5 vzápätí vyrovnal Radovan Nehéz. Z tohto duelu, ktorý sa odohral v Jakube v sobotu od 16.00 h, vám prinášame aj fotogalériu. Z remízy súperov v boji o čelo tabuľky ťažil Dream Team, ktorý sa vďaka jednoznačnej výhre proti Erime „98“ posunul na pozíciu lídra.

Súboj tabuľkových susedov sa odohral aj v spodnej skupine, a to v sobotu od 15.00 h. V prvej 25-minútovke sa presadil len hráč Jogy Bonito Jakub Bílek. Ďalšie góly padli až v závere zápasu. Vedenie Jogy Bonito zdvojnásobil Milan Medľa, na opačnej strane strelil kontaktný gól Miloš Potančok, ale posledné slovo mala Joga Bonito, keďže na konečných 3:1 upravil Tomáš Longauer. Joga Bonito tak v tabuľke preskočila Pingošov v dueli, z ktorého vám taktiež prinášame fotogalériu. V ďalšom stretnutí spodnej skupiny 2. ligy sa EFCE Brocaku podarilo otočiť zápas proti Sosaurusu z 2:4 na 5:4.

2. liga – 1. kolo nadstavbovej časti – Jakub

Skupina o 1. až 6. miesto

Mladosť BCF – Riečka 0:5 kontumačne

Dream Team – Erima „98“ 10:1 (5:1)

Góly: T. Meiszlinger 3, O. Zeleňanský 2, P. Krutý 2, J. Štubian 2, M. Kmeť – R. Olejník

ŠKP B200 – TJ Požiarnik Vlkanová 5:5 (2:4)

Góly: Ľ. Pročka 2, P. Ondrejka 2, R. Nehéz – M. Kováč 2, I. Šteiniger, T. Štubňa, A. Šanta. ŽK: P. Ondrejka (ŠKP B200)

EFCE Brocak – Sosaurus 5:4 (2:2)

Góly: J. Brašeň 2, J. Plžik 2, V. Doffek – J. Tenkel 2, Á. Ibos, M. Barta. ŽK: P. Ursíny (EFCE Brocak)

Fončorda rozdrvila Alcatraz, Ateeray si poradil s Borussiou

V 11. kole 3. A ligy sa v Nike aréne pod fakultou UMB na Tajovského odohrali len štyri piatkové stretnutia. V troch z nich sa z výhry radovali tabuľkovo nižšie postavené celky. Na úvod si líder tabuľky FK Plus podľa očakávania poradil s Ajaxom. Následne sa siedmy Ateeray stretol so štvrtou Borussiou. Prvé menované mužstvo si v prvom polčase vypracovalo vedenie 3:0. Borussia však gólom do šatne a ďalšími dvomi zásahmi po zmene strán vyrovnala na 3:3. Zvyšná časť stretnutia už ale patrila hráčom Ateerayu, ktorí 4 gólmi v rade naklonili misky váh na svoju stranu.

O prekvapenie a zároveň debakel kola sa postarala dovtedy štrnásta Fončorda, ktorá si schuti zastrieľala proti šiestemu Alcatrazu, ktorý po tejto facke klesol o pozíciu nižšie. Fončorda našla vo svojich radoch aj strelca kola, 7-gólového Martina Chovana. Na záver piatkového programu v Nike aréne AC Tornádo zdolalo favorita z Helliusu najtesnejším rozdielom.

3. A liga – 11. kolo – piatok 13.05.2022 Nike aréna

Ajax – FK Plus 1:8 (0:4)

Góly: R. Sečkár – D. Kiedžuch 3, J. Štubian 2, N. Szomor 2, M. Krnáč

Ateeray – Borussia 7:3 (3:1)

Góly: T. Gregor 4, M. Lovás 2, P. Rončak – E. Masár 2, J. Zamboj. ŽK: M. Lovás – J. Zamboj

Alcatraz – FC Fončorda 1:16 (1:7)

Góly: A. Bubeník – M. Chovan 7, M. Riečan 4, T. Tóth 2, M. Engler, M. Konder, P. Karkalík. ŽK: J. Kuník (Alcatraz)

AC Tornádo – Hellius 3:2 (1:1)

Góly: M. Kucka 2, M. Mokrý – D. Eperješi, M. Zemko. ŽK: F. Kolík, P. Kurčík – P. Lichý

Atak nedal šancu Ortotechu, Viking zaskočil Enzo

Na úvod piatkového programu 11. kola 3. B ligy sa na Tatranskej stretol BuK VL a FC Juniperus. Vo vyrovnanom zápase platil po prvom polčase nerozhodný stav 3:3, keď sa vo vedení prestriedali obe mužstvá. Prvé dva góly po zmene strán patrili Juniperusu, ktorý si už vedenie postrážil, keď dovolil súperovi priblížiť sa len na rozdiel jediného gólu. Ďalší duel obstarali hráči Ataku a Ortotechu. V dueli, z ktorého vám prinášame aj fotogalériu, dominoval Atak, ktorý aj vďaka hetriku Matúša Tučeka zvíťazil presvedčivo 7:1.

Na záver piatkového programu na Tatranskej si zmerali sily tímy Viking Stavanger a Enzo. Už v prvom polčase si tabuľkovo nižšie postavený Viking vybojoval 3-gólový náskok a ďalšie tri presné zásahy pridal po zmene strán. Enzu sa podarilo už len skorigovať stav z priebežných 8:2 na konečných 8:4. K pomerne prekvapivej výhre pomohol Vikingu Stavanger hetrikom Patrik Beňuš. Aj z tohto duelu vám prinášame fotogalériu. Ďalšie tri stretnutia 11. kola 3. B ligy sa odohrali v sobotu. O vysokú výhru Arsenalu 9:0 nad Salve sa strelecky postarali len dvaja hráči. Amatéri uštedrili Adrenalínu 15-gólový debakel a hráči Malonas zvládli úlohu favorita proti Nulovej šanci, ktorá však podľahla druhému celku tabuľky len o jediný gól.

3. B liga – 11. kolo – Tatranská

BuK VL – FC Juniperus 5:6 (3:3)

Góly: T. Bačík 2, R. Hrehor 2, M. Huťka – M. Blaško 3, J. Mesík 2, J. Klačan. ŽK: M. Blaško, J. Klačan (FC Juniperus)

Atak – FC Ortotech 7:1 (2:1)

Góly: M. Tuček 3, L. Berec 2, P. Dobrík 2 – P. Potančok

Viking Stavanger – Enzo 8:4 (5:2)

Góly: P. Beňuš 3, M. Jarko 2, R. Saksa, S. Bálint, L. Vešelényi – R. Môcik 3, I. Hak. ŽK: P. Beňuš – T. Hlavatý

Arsenal FC – FC Salve 9:0 (3:0)

Góly: L. Potančok 5, R. Latta 4

Adrenalín – FK Amatéri 2:15 (0:5)

Góly: M. Paulik, J. Sekereš – M. Holécy 4, M. Porubský 4, M. Pilát 3, M. Repčín 2, B. Krsko, M. Kozák. ŽK: M. Paulik

Nulová šanca – Malonas 4:5 (3:4)

Góly: L. Melaga 2, P. Daubner, P. Dobrota – J. Murin 2, M. Funiak, J. Lupták, J. Javorka. ŽK: J. Javorka (Malonas)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 198 gólov (priemer 9,9 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Martin Chovan (FC Fončorda – 3. A liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Skackavá – Galacticos 7:10 (3:6), Alcatraz – FC Fončorda 1:16 (1:7), Adrenalín – FK Amatéri 2:15 (0:5)

Najmenej gólov: 2. liga – Joga Bonito – Pingoši 3:1 (1:0)

Zápas kola: 2. liga – ŠKP B200 – TJ Požiarnik Vlkanová 5:5 (2:4)

Obrat kola: 2. liga – EFCE Brocak – Sosaurus 5:4 (2:2)

Prekvapenie kola: 3. A liga – Alcatraz – FC Fončorda 1:16 (1:7)

Debakel kola: 3. A liga – Alcatraz – FC Fončorda 1:16 (1:7)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.