Po nevydarenom stretnutí v Handlovej si chceli basketbalisti ŠKP Banská Bystrica spraviť chuť na poslednej Spišskej Novej Vsi. Hostia však pod Urpín pricestovali s cieľom nadviazať na posledné domáce víťazstvo s Levicami.

ŠKP Banská Bystrica – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:82 (26:19, 26:20, 14:23, 26:20)

Najviac bodov: Petrič 17, Tolbert, Körner a C. Lowe po 15 – Znanec 15, Brutovský 13, Sek 12. TH: 28/20 – 22/17, fauly: 20 – 24, trojky: 2 – 5. Rozhodovali: Brziak, Karniš a Perečinský. Zápas sledovalo 400 divákov.

BBO_7132Začiatok duelu vyšiel lepšie domácim hráčom, ktorí si v úvodnej desaťminútovke vypracovali sedembodový náskok. Aj úvod nasledujúcej štvrtiny sa niesol v réžii ŠKP. Zverenci trénera Miroslava Grznára pokračovali v úspešnej streľbe a dobrej obrane, vďaka čomu sa odpútali od svojho súpera na rozdiel šestnástich bodov. Hostia stihli aspoň do konca druhej časti znížiť, keď päť sekúnd pred klaksónom premenil dvojkový pokus Sek, ktorý stanovil skóre na 52:39 z pohľadu domácich.

Kormidelník Spišiakov cez prestávku výrazne prehovoril svojim hráčom do duše, čo malo za následok aktívnejšiu a hlavne efektívnejšiu streľbu. Hostia v tretej časti hry ožili a duel ešte poriadne zdramatizovali. Náskok policajtov znížili na rozdiel štyroch bodov.

Veľká dráma vrcholila v poslednej štvrtine. Basketbalisti Spišskej Novej Vsi sa dokonca šesť minút pred koncom dokázali dostať do vedenia. O osude stretnutia rozhodol dvojbodový kôš domáceho Christophera Lowea v čase, keď do záverečného hvizdu zostávalo štyri a pol minúty. Od tejto chvíle bodovali už len policajti. Tí si vytvorili pohodlný desaťbodový náskok, ktorý si už dokázali udržať. ŠKP Banská Bystrica tak zvíťazila nad BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 92:82.

V záverečnom 36. kole SlovakSport.TV Basket extraligy mužov zavíta na palubovku Banskej Bystrice mužstvo Levických Patriotov. Duel je naplánovaný na nedeľu 2. marca o 18.00 h.