Quantcast

Chátrajúca autobusová stanica, ktorá dlhé roky vítala a odprevádzala cestujúcich, je už minulosťou. Búracie práce skončili a začína výstavba nového objektu obchodného centra a autobusovej stanice.

Terminal shopping center autobusova stanica Banska Bystrica
Dopravnú časť nového Terminal Shopping center po dostavbe odkúpi mesto za 3,8 milióna eur.

Ukončené búracie práce a stredajšie symbolické poklepanie základného kameňa značia, že sa začína s výstavbou novej vstupnej brány do Banskej Bystrice. Tá by mala byť realitou počas veľkonočných sviatkov v roku 2017.

Keď sme pred rokom ohlasovali začiatok rokovaní s investorom o výstavbe novej autobusovej stanice, mnohí to spochybňovali a neverili nám. Som rád, že sme našli prienik v názoroch na usporiadanie tohto priestoru a mohli sme začať projekt úspešne riešiť. Vlani, 23. novembra dostal strašiak mesta prvú ranu. Dnes sme tu preto, aby sme poklepaním základného kameňa začali práce, ktorých výsledkom bude Terminal Shopping Center. Okrem toho, že vytvorí pracovné miesta, skrášli nám vstup do nášho mesta,“ hovorí primátor Ján Nosko.

DSC_0076Investor Ivan Hlaváček, spolumajiteľ spoločnosti Primum s. r. o., dnes pri poklepaní základného kameňa dostal netradičný darček v podobe prúteného veľkonočného korbáča. Vraj preto, aby mohol o rok na Veľkú noc nový Terminal Shopping Center vyšibať.

Búracie práce sú ukončené. Dnes, týždeň po uzavretí zmluvy s dodávateľom stavby, si dovolím tvrdiť, že máme veľký kus práce za sebou. Začíname stavať, aby sme v marci 2017 výstavbu ukončili. Pokiaľ ide o prenájom a prevádzku, podarilo sa nám uzavrieť nájomné zmluvy, takže celý projekt je takmer uzavretý a prenajatý,“ hovorí Ivan Hlaváček.

V súčasnosti má investor podpísanú zmluvu s dodávateľom stavby, Vítkovice Revmont a. s. a Vítkovice Slovakia.

Vítkovice sú známe tým, že pracujú na zložitých stavbách. Prvýkrát sme sa k projektu autobusovej stanice dostali pred šiestimi rokmi a musím povedať, že gordický uzol bol oproti tomu jednoduchá záležitosť. Najväčším problémom bolo vyhrať papierovú vojnu. Dnes máme kľúčové práce za sebou. Splnili sme jeden kontrakt na búracie práce a teraz je tu druhá výzva – postaviť stavbu. Do Banskej Bystrice jazdím už tridsať rokov a mám tu veľa kamarátov. Verím, že spoločne s mestom a investorom dotiahneme tento projekt do zdarného konca,“ hovorí Jan Světlík, generálny riaditeľ Vítkovice Holding.