Uplynulý víkend odštartoval svojím 1. kolom futbalový Slovnaft Cup. V slovenskom pohári štartuje aj v tejto sezóne niekoľko tímov z nášho regiónu, z ktorých si viaceré vybojovali zápasy so zaujímavými súpermi v 2. kole.

ŠK Selce vs. ŠK Badín 3:0 (2:0)

Góly: 13. a 42. Koctúr, 78. P. Klačan (Pen.). Zápas sledovalo 300 divákov.

V zápase piatoligistu proti štvrtoligistovi bol favoritom hosťujúci Badín, ktorý začal aktívne. Domáce Selce však dokázali odolávať a skóre otvorili v 13. minúte zásluhou Filipa Koctúra. Selčiansky útočník zvýšil tesne pred prestávkou na 2:0 a domáci tak mohli ísť do šatní spokojní. Badínčania sa snažili vyrovnať, no góly neprichádzali. V 78. minúte videl druhú žltú kartu v zápase hosťujúci Jakub Tóth a išiel tak predčasne pod sprchy. O výsledku zápasu následne rozhodol Patrik Klačan z pokutového kopu. Selce tak porazili Badín výsledkom 3:0 a v 2. kole narazia na účastníka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, FK Pohronie.

FK Podkonice vs. ŠK Dynamo Diviaky 2:1 (1:0)

Góly: 30. a 88. Sedliak – 90. Ladňák. Zápas sledovalo 299 divákov.

V súboji dvoch štvrtoligistov, ktorí však hrajú ligové zápasy v odlišných skupinách, hostili domáce Podkonice súpera ŠK Dynamo Diviaky. Mužstvá mali o motiváciu postarané, keďže na postupujúceho čaká v 2. kole Slovnaft Cupu fortunaligová Dunajská Streda. Skóre zápasu otvorili v 30. minúte domáci. Po krídelnej narážačke sa až do šestnástky dostal kapitán Dušan Lihan, ktorý našiel pred bránou Martina Sedliaka a ten poslal strelou k žrdi domáce Podkonice do vedenia. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale od 74. minúty hrali už len desiati, keďže Tomáš Dianovský sa nechal vylúčiť po dvoch žltých kartách za nešportové správanie. Podkonice pridali gólovú poistku v 88. minúte zásluhou Sedliaka. Domáci útočník strelil svoj druhý gól v zápase po kombinácií v okolí pokutového územia, v ktorom sa dobre zorientoval a zvýšil na 2:0. Diviaky stihli ešte v nadstavenom čase odpovedať gólom Ladňáka, ktorý však nič nezmenil na tom, že do 2. kola postupujú FK Podkonice, kde sa stretnú s FK DAC 1904 Dunajská Streda.

FK Brezno vs. ŠK Partizán Čierny Balog 2:1 po penaltách (0:0)

Góly: 90. Molčan – 64. Balco. Zápas sledovalo 1535 divákov.

Poriadnu drámu pred peknou návštevou videli diváci v Brezne. Favoritom zápasu bol účastník IV. ligy z Čierneho Balogu. Brezno, ktoré hrá nižšiu súťaž však chcelo pred domácimi divákmi postúpiť. Po bezgólovom prvom polčase bolo všetko stále otvorené. Skóre otvorili v 64. minúte hostia, keď sa strelecky presadil Patrik Balco. Hostia viedli najtesnejším rozdielom až do 90. minúty, no náskok napokon neudržali. Domáci Dominik Molčan v samom závere vyrovnal a o výsledku rozhodli pokutové kopy, v ktorých boli úspešnejší domáci. FK Brezno tak v 2. kole vyzve účastníka II. ligy, MFK Dukla Banská Bystrica.

TJ Lovča vs. ŠK Prameň Kováčová 0:6 (0:1)

Góly: 35. Kurta, 49. a 86. Bordun, 65. Eperješi, 81. a 85. Giertl. Zápas sledovalo 150. divákov.

Nováčik III. ligy z Kováčovej prišiel na pôdu piatoligovej Lovče ako jasný favorit, o čom hovorí aj konečný výsledok. Hostia strelili v prvom polčase iba jeden gól, ktorý zaznamenal Serhiy Kurta, ale v druhej polovici už boli efektívnejší a domácim nedali šancu. Postupne sa presadili dvojgóloví strelci Andriy Bordun a Tomáš Giertl. Gól pridal aj striedajúci Dominik Eperješi. Kováčová tak uštedrila Lovči tenisového kanára a postupuje do 2. kola, kde narazí na TJ Sokol Medzibrod.

FK Filjo Ladomerská Vieska vs. FK Rakytovce 1:2 (1:0)

Góly: 35. Macejko – 48. Kohút, 61. Bača. Zápas sledovalo 150 divákov.

Rakytovce budú od novej sezóny pôsobiť v tretej najvyššej súťaži, čím tak boli pred týmto zápasom proti domácemu piatoligistovi jasným favoritom. Bola to však práve Ladomerská Vieska, ktorá dokázala otvoriť skóre zápasu, a to gólom kapitána domácich Tomáša Macejka. Hostia však do druhého polčasu vstúpili dobre. Najprv v 48. minúte vyrovnal na 1:1 zo štandardnej situácie Daniel Kohút. V 61. minúte strelil druhý gól Rakytoviec Peter Bača, čím poslal svoj tím do vedenia. Domácim sa už vyrovnať nepodarilo a Rakytovce tak postupujú do 2. kola, kde sa stretnú s Hontianskymi Nemcami.

FK 09 Bacúch vs. TJ Sokol Medzibrod 1:3 (0:0)

Góly: 48. Lenďák – 58. Rajčok, 60. a 88. Studený. Zápas sledovalo 350 divákov.

V súboji piatoligového Bacúchu so štvrtoligovým Medzibrodom sa stalo všetko podstatné v druhom polčase. Úvodný gól strelil domáci Teodor Leňdák, ale výsledkové prekvapenie sa napokon nekonalo. V 58. minúte vyrovnal na 1:1 Martin Rajčok a gólovým hrdinom Medzibrodu bol napokon Robert Studený, ktorý rozvlnil sieť dvakrát, čím poslal hostí do 2. kola. V ňom narazí Medzibrod na Kováčovú.

ŠK Hrochoť vs. FK Šálková 1:2 po penaltách (0:0)

Veľkú penaltovú drámu priniesol súboj Hrochoti a Šálkovej. V prvom polčase góly nepadli a strelci sa presadili až v druhej štyridsaťpäťminútovke. Za hosťujúcu Šálkovú otvoril skóre v 72. minúte Ján Šimčík. Už dlho to vyzeralo, že hostia si najtesnejšie vedenie udržia, ale v 90. minúte bol proti Ján Zátroch, ktorý vyrovnal na 1:1. Pokutové kopy priniesli napínavé divadlo, ktoré gólovým pomerom 8:7 zvládli lepšie hosťujúci Šálkovčania. Tí sa môžu tešiť na súboj s Lieskovcom v 2. kole Slovnaft Cupu.