Deťom v mestskej časti Radvaň – Kráľová je od soboty oficiálne k dispozícii nové detské ihrisko. Moderný areál pre najmenších, ale aj staršie deti či dokonca aj ich rodičov, vznikol v spolupráci teplárenskej spoločnosti STEFE Banská Bystrica a Mesta Banská Bystrica.

DSC_0208„Je to pre nás šesťročná tradícia, v ktorej pokračujeme a je to šieste detské, respektíve multifunkčné ihrisko, ktoré sme vybudovali na sídliskách v Banskej Bystrici. Máme víziu pokračovať v tom ďalej, ale zamýšľame sa do budúcich rokov aj nad inou orientáciou podpory skvalitňovania životného prostredia na sídliskách,“ priblížil Ondrej Borguľa, predseda predstavenstva spoločnosti STEFE Banská Bystrica. Banskobystrická teplárenská spoločnosť postupne vybudovala ihriská v Sásovej, Radvani, Podlaviciach, Fončorde, multifunkčné ihrisko v Sásovej a teraz znovu detské ihrisko v Podháji. „Desať rokov som bol obyvateľom tohto sídliska a pre deti to tu chýbalo. Začiatkom roku 2012 sme navštívili s Milanom Smädom spoločnosť STEFE s podpísanou žiadosťou päťsto občanov, aby podporili vybudovanie ihriska aj na tomto mieste. Sľúbili nám, že v roku 2013 by to bolo možné a som rád, že dodržali svoj sľub. Komponenty a rozmiestnenie ihriska sme sa snažili vybrať tak, aby si prišli na svoje deti od najmenších až po tie väčšie. Prípadne až dospelých, ktorí môžu využiť pingpongový stôl či plochu s bránkami,“ povedal poslanec mestského zastupiteľstva za túto časť mesta Igor Kašper.

Slávnostné otvorenie ihriska, ktoré prebehlo v sobotu 8. júna dopoludnia, sprevádzali súťaže pre deti, ktoré si tak z prvej návštevy nového ihriska odniesli aj sladké odmeny.