Banskobystrický Folklórny súbor Bystrina, ktorý na jeseň oslávil svoje 35. výročie, privítal v sobotu 13. februára viac ako 150-hostí na svojom treťom reprezentačnom plese v spoločenskej sále Evanjelického spolku na Hornej ulici. A folkloristi sa veru vedia zabávať.

Ples FS Bystrina, Banska Bystrica 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skPles slávnostne otvorili úvodným valčíkom tanečníci tanečnej školy Fáber Dance School, ale to sa zábava ešte len rozbiehala, hostia si okrem dobrého jedla a pitia užili aj prehliadku spoločenských šiat svadobného salónu Shania a ľudovú zábavu pod taktovkou Ľudovej hudby Temperament Cimbal Orchestra. Špeciálnym hosťom bol mladý študent hudobno-dramatického umenia z bystrického konzervatória Martin Vetrák, minuloročný víťaz celoslovenskej súťaže konzervatórií v odbore muzikál. Do skorého rána sa potom o hudbu staral DJ Miroslav Lalík.

„Sme veľmi radi, že aj 3. ročník reprezentačného plesu dopadol na výbornú a že sme opäť pre našich milých hostí pripravili noc plnú bohatého programu a skvelej zábavy a už teraz sa všetci tešíme na ďalší ročník,“ prezradila nám členka súboru Viktória Kamenská.

Medzi hosťami sme stretli aj mnoho členov Folklórneho súboru Urpín, a tak sme sa spýtali riaditeľa súboru Petra Pohančaníka, ako hodnotí ples kolegov z Bystriny: „Chcel by som v mene Folklórneho súboru Urpín poďakovať vedeniu a členom Folklórneho súboru Bystrina za pozvanie na ich 3. reprezentačný ples. Pre všetkých zúčastnených pripravili Bystriniari veľmi pekný a pestrý program, chutné jedlo a veľmi dobre sme sa spoločne zabavili až do skorého rána.“

Skvelú atmosféru sme zachytili aj našim pozorným okom. Už viete, ktorý ples nesmie chýbať vo vašom budúcoročnom kalendári?