Banská Bystrica po ročnej prestávke znovu patrila hip hopu. Už po dvanásty raz sa do mesta zišli svetoví tanečníci a nadšenci hip-hopu. Festival The Legits Blast vyvrcholil hlavnou súťažnou časťou v sobotu.

Propagovať hip-hopovú kultúru a rovnosť medzi mladými v Európe je cieľom medzinárodného projektu E-Cypher, ktorého súčasťou je aj banskobystrický festival The Legits Blast. Jeho vrcholom bol aj v tomto roku projekt Outbreak Europe s postupovými battlami v šiestich kategóriách, vrátane kategórie Cypher King/Queen.

Podujatie začalo už vo štvrtok workshopmi a večernou jam session na Námestí SNP, ktorá k banskobystrickému podujatiu neodmysliteľne patrí. Program festivalu sa v piatok presunul do priestorov klubu Ministry of Fun a strešného parkoviska Europa shopping center.

V uzavretom areáli, kam mohli účastníci a návštevníci podujatia len za splnenia nariadených protiepidemických podmienok, sa v piatok odohrali kvalifikačné battle a v sobotu boli potom na programe súboje najlepších. V nedeľu podujatie pokračovalo súbojom krajín – Rep Your Country, ktoré sa odohrávalo v Urban Spote na Hornej ulici v Banskej Bystrici.