Futbalisti FK Dukla Banská Bystrica začali zimnú prípravu pod taktovkou trénera Zaťka bez dvojice kľúčových hráčov.

V utorok 4. januára sa prvýkrát v novom roku stretli futbalisti FK Dukla, aby tréningom odštartovali prípravu na jarnú časť Corgoň ligy. Okrem Róberta Picha sa v kádri neobjavil ani Vratislav Gajdoš, ktorý sa s klubom nedohodol na predĺžení zmluvy. Podľa zákulisných informácií sa hráč s najväčšou pravdepodobnosťou dohodne na pôsobení v tíme ďalšieho corgoňligistu FK Senica.

Napriek odchodom generálny riaditeľ Dukly Tomáš Geist hovorí, že športové priority sa nemenia: „Ciele v polčase nemeníme. Radi by sme zopakovali účasť v Európskych pohároch.“ Do klubu sa vrátilo niekoľko hráčov z hosťovania, s A-tímom na prvom tréningu zarezával aj Michal Filo. „Okrem nich určite do desiatich dní pribudne náhrada za Róberta Picha vytipovaná trénerom a klubom,“ dodal Geist.

Tréner Štefan Zaťko chce zmeniť herný štýl, aby Dukla hrala atraktívny, pohyblivý dostatočne ofenzívny futbal. K tomu však potrebuje doplniť káder, verí že nájde vhodné typy aj medzi navrátilcami z hosťovania. „Do prípravy sa zapojili všetci hráči, ktorí boli na hosťovaniach. Chcem mať o nich lepší prehľad a na vlastné oči vidieť ako zvládajú tréningovú záťaž a ako sa dokážu presadiť. Tí hráči, ktorí budú stáť za posilnenie kádra dostanú priestor,“ povedal Zaťko pred úvodným tréningom.

S tým, že nie je dôvod spúšťať zo stanovených cieľov súhlasí aj opora zadných radov Martin Poljovka„Liga je rozohraná dobre, dotiahli sme sa na čelo tabuľky a káder ostal pohromade. Odišiel síce Robo Pich, ale v kabíne máme ďalších šesť-sedem útočníkov, takže kvalita a konkurencia tam je.“

V zimnej príprave je zatiaľ naplánovaných sedem priateľských stretnutí, zväčša so slabšími súpermi, ale nechýbajú ani prvoligové maďarské celky. Generálkou pred Corgoň ligou by mal byť zápas s MTK Budapešť, v prvom jarnom kole 26. februára sa Dukla predstaví v Senici.