Banská Bystrica sa po dlhšom čase opäť predstavila na domácom ľade. V rámci 34. kola hokejovej Tipsport extraligy odohrala zápas proti svojmu tabuľkovému prenasledovateľovi spod Tatier.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:6 (1:4, 1:1, 0:1)

Góly: 13. P. Kopecký (Marcinek), 37. Bambúch (Juraj Sýkora) – 5. Vaic (Jabrocký), 8. Klouda (Suchý), 11. Hvila (Vandas, Klouda), 20. Hvila (Vandas, Šterbák), 36. Balan (Tomas), 47. Sabolič (Balán).

Úvodné zostavy:

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko (11. Košarišťan) – Bambúch, Biro, Ketner, Kubka, Novajovský, Predajniansky, Richter, Styk – Češík, Heizer, Hlinka – Jankovič, Kopecký, Lamper – Marcinek, Petro, Ján Sýkora – Juraj Sýkora, Zigo.

HK Poprad: Westlund – Dinda, Fabian, Jáchym, Kovačevič, Kurali, Suchý, Špelda, Šterbák – Balán, Buc, Gríger, Hvila, Jabrocký, Klouda, Paločko, Sabolič, Takáč, Tomas, Vaic, Vandas.

Zápas začal v dobrom tempe, no chvíľu trvalo, kým si puk našiel ten správny smer. Po viacerých nepresných či nevýrazných pokusoch sa v piatej minúte „kamzíkom“ podarilo otvoriť skóre stretnutia. Spomedzi kruhov úspešne vypálil Vaic. Neskôr v presilovke hostí pohrozil tvrdou strelou Suchý a tyčku nastrelil Sabolič, no druhý gól padol až po prudkom projektile Kloudu. Banskobystričania sa takmer hneď po góle nechali opäť vylúčiť a v oslabení znova pykali. V 11. minúte zvýšil strelou švihom už na 3:0 Hvila. „Barani“ sa zobudili a po následnej výmene brankárov kontrovali. Marcinekovu akciu zakončil gólom Peter Kopecký. Následne sa vyznamenali brankári, no do prvej sirény sa napriek tomu skóre ešte raz menilo. V 20. minúte Hvila po Vandasovej strele nemal veľa roboty a poľahky zvýšil na 4:1.

Pre domácich to mohlo byť veselšie hneď na začiatku prostrednej časti hry, Ján Sýkora však položeného Westlunda neprekonal. Skórovať mohol tiež po nebezpečnom odraze puku od zadného mantinelu Saboliš, Košarišťan však bol dostatočne rýchly. V polovici stretnutie sa dostal do brejku Ján Sýkora, tomu to však osamotenému pred bránou v posledných zápasoch nejde, aj v tomto prípade prudkou strelou švihom minul bránu. V 36. minúte udrel Poprad po piatykrát. Tretiu zo štyroch presiloviek využil dorážkou Tomasovej strely Balán. „Barani“ pred odchodom do šatne ešte stihli znížiť, v presilovke prestrelil Westlunda Bambúch.

V úvode tretej tretiny sa už takmer z hetriku radoval Hvila, ale Košarišťan opäť preukázal svoje schopnosti. To sa ale nedalo povedať o jeho spoluhráčoch, ktorí naďalej podávali len veľmi slabý výkon. V 47. minúte to opäť potrestal Sabolič, ktorý sa presadil po kombinácii s Balánom.  Banskobystrickí fanúšikovia hnali baranov vopred aj pri hrozivo vyzerajúcom skóre, no hokejisti na ľade na to reagovali len zriedkavo, nevýraznými strelami, s ktorými si Westlund dokázal poradiť. Aj domáci brankár bol už v ďalšej časti hry bezchybný, a tak sa zápas skončil vysokou výhrou hostí.