Mesto Banská Bystrica a mestská spoločnosť Bytový podnik mesta s.r.o. dnes za prítomnosti pozvaných hostí a novinárov slávnostne otvorili zrekonštruovanú krytú plaváreň Štiavničky. Počas programu slávnosti primátor mesta a konateľ spoločnosti BPM odhalili aj nové logo plavárne.

Na začiatku rekonštrukcie stálo schválenie prevodu krytej plavárne s pozemkom v hodnote 1,8 milióna z majetku mesta do základného imania mestskej spoločnosti v roku 2008. Ako vyhlásil primátor mesta Ivan Saktor, toto rozhodnutie poslancov mestského zastupiteľstva sa ukázalo ako správne. V tlačovej správe sa uvádza, že jeho cieľom bolo technické zhodnotenie majetku s predkupným právom spätného odkúpenia za 1 euro. Hlavným dôvodom bol nevyhovujúci stav plavárne a chýbajúce finančné zdroje v rozpočte Mesta, ktoré sa nepodarilo získať ani z eurofondov.

Mestská spoločnosť sa rozhodla pre komplexnú rekonštrukciu s využitím špičkových technológií úpravy vody, vzduchotechniky a bazénových telies. Pôvodný rozpočet prestavby 9,5 milióna eur sa podarilo znížiť na 8 miliónov. Rekonštrukcia sa začala v júni 2009 a trvala 17 mesiacov. Generálnym dodávateľom  prestavby bola banskobystrická spoločnosť Randa+R s.r.o.. Päťdesiatmetrový plavecký bazén z nehrdzavejúcej ocele, ktorý  spĺňa normy európskej plaveckej federácie FINA a budú sa v ňom môcť konať medzinárodné plavecké súťaže, dodala rakúska spoločnosť Berndorf. Na plavárni pribudli detské bazéniky, tobogán, na poschodí bude návštevníkom k dispozícii reštaurácia. Súčasťou plavárne je aj sauna. Investor a prevádzkovateľ BPM s.r.o. plánuje na budúci rok vybudovať nový saunový svet a rozšíriť plochy na parkovanie v okolí plavárne.

Verejnosti sa komplex predstaví v sobotu 6. novembra 2010, kedy budú môcť návštevníci využiť služby plavárne zadarmo. Základné vstupné pre dospelého na hodinu v ďalšie dni je 2,80 eura,  ostatné ceny a zľavy uvádzame na jednej z fotografií. Za kvalitu si návštevníci priplatia, vstupné totiž oproti pôvodným cenám na plavárni stúplo takmer dvojnásobne. Banskobystričania si aktuálne môžu zaplávať aj v krytom bazéne na plážovom kúpalisku, ktoré prevádzkuje spoločnosť Aqualand. Základné vstupné do tohto plaveckého bazéna je vo výške dvoch eur.