Volejbalistky VK Pirane Brusno majú za sebou dva víkendové zápasy nadstavbovej časti extraligy. Na domácej palubovke sa radovali z víťazstva, vonku zas prehrali.

V sobotu privítali volejbalistky Brusna v dôležitom súboji smerom k účasti v play-off súperky z Pezinka. Tieto družstvá sa stretli aj v utorok 20. februára v Pezinku, keď v dohrávke zvíťazili po 5-setovej bitke domáce. Vyrovnané bolo aj meranie síl v Slovenskej Ľupči. Pirane v úvode prvého setu otočili nepriaznivý stav a súperky už do vedenia nepustili (25 – 22).

V druhom dejstve si domáce výrazne pomohli 6-bodovou šnúrou, po ktorej odskočili na 16 – 8. Druhý set už potom dotiahli do úspešného konca. Tretia časť priniesla najvyrovnanejší priebeh. Hráčky Pezinka v nej predviedli výborný comeback, keď 5-bodovou sériou znížili na 20 – 18. A hoci neskôr platil stav 23 – 21, hostky koncovku ovládli a predĺžili zápas. V štvrtom sete však dominovali Pirane (25 – 16), ktoré tak spečatili výhru za tri body a priblížili sa k play-off.

“Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať za tri body, a to sa nám podarilo. Veci, ktoré sme si pripravili, sme vo väčšine situácií dodržali a boli sme lepším tímom. Mohlo to byť aj 3:0, ale nevyšlo mi striedanie v treťom sete a Pezinok sa chytil dobrým servisom v koncovke setu. Sme však spokojní, prežívame teraz iba príjemné a pozitívne pocity po vyhratom zápase. Gratulujem dievčatám k zaslúženej výhre,” zhodnotil pre svf.sk tréner VK Pirane Brusno Lukáš Šmída.

Hneď na druhý deň cestovali Pirane do Nitry, kde čelili mladému tímu Projekt RD SVF. Nedeľňajšie stretnutie im nevyšlo podľa predstáv. Prvé dva sety prehrali jednoznačne, o 14 a 11 bodov. V treťom sa naštartovali k lepšiemu výkonu, ale prehru v troch setoch už neodvrátili (25 – 22). „Nevyužili sme ponúknutú príležitosť na dobrý výsledok. Zranenia vidíme všetci neradi. Prajem hráčkam na oboch stranách, aby im to dobre dopadlo, aby boli čo najskôr zasa fit. S úzkym kádrom hrať dva dni po sebe je extrémne náročné, takže v nedeľu sme mali dosť problémov aj sami so sebou, nie to ešte so súperom, ktorý dobre podával a hlavne dobre útočil. Dáme sa dokopy a verím, že ešte predvedieme v nadstavbovej časti dobrý volejbal. Ak podáme dobrý výkon, máme šancu dosiahnuť aj dobrý výsledok,” okomentoval Šmída pre svf.sk nedeľňajší duel v Nitre proti slovenskému mládežníckemu výberu.

Volejbalistky Brusna čakajú v nadstavbovej časti ešte dva zápasy. Ten najbližší odohrajú už v stredu 28. februára od 17.00 h, keď v Slovenskej Ľupči privítajú súperky z Nového Mesta nad Váhom.

Fotogalériu zo sobotňajšieho zápasu proti Pezinku nájdete pod článkom.

Niké Extraliga ženy – nadstavba o 5. až 10. miesto – 7. kolo – sobota 24.02.2024, 16.00 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – ŠVK Pezinok 3:1 (22, 19, -23, 16)

Analýza bodov: Útoky: 47 – 38, esá: 4 – 5, bloky: 10 – 8, chyby súpera: 37 – 31. Rozhodovali: Novotný a Holčík. Diváci: 150.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Birčáková 8, Ch. Krajčírová 13, Mederly 7, Ramajová 10, Tomková 17, Lipová 6, liberka T. Dlhošová (D. Dlhošová 0).
Tréner: L. Šmída.

Zostava ŠVK Pezinok a body: Rusnáková 0, Úradníčková 8, Ľ. Písečná 2, Mihaliková 6, Gašparovičová 11, Pišteková 13, liberky Jankovičová a Kováčová (Gibľáková 6, Rarigová 1, Kubíková 1, Beňová 2).
Tréner: L. Popeláš.

Hráčky zápasu: Ema Tomková (VK Pirane Brusno) – Viktória Gašparovičová (ŠVK Pezinok).

Niké Extraliga ženy – nadstavba o 5. až 10. miesto – 8. kolo – nedeľa 25.02.2024, 18.00 h – Nitra

Projekt RD SVF – VK Pirane Brusno 3:0 (11, 14, 22)

Analýza bodov: Útoky: 46 – 24, esá: 7 – 3, bloky: 8 – 4, chyby súpera: 14 – 16. Rozhodovali: Kohút a Hrčka. Diváci: 38.

Zostava Projekt RD SVF a body: Valentová 16, Truchlá 7, Siládiová 22, Macáková 11, Ritterová 2, Vrábelová 2, liberka Antalová.
Tréner: M. Maličký.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rihová 2, Ch. Krajčírová 10, Lipová 5, Birčáková 2, D. Dlhošová 0, Mederly 8, liberka T. Dlhošová (A. Krajčírová 0, Ramajová 2, Jenatová 2).

Hráčky zápasu: Petra Ritterová (Projekt RD SVF) – Dominika Ramajová (VK Pirane Brusno).