Volejbalistky VK Pirane Brusno sa aj v tejto sezóne pokúšajú preraziť v pohárovej Európe. V úvodnom stretnutí 2. kola Challenge Cupu doma hostili lídra lotyšskej ligy z Rigy. Z duelu, v ktorom Pirane neuhrali ani set, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Úvod prvého setu bol vyrovnaný, keď sa obe družstvá prestriedali vo vedení a až do stavu 6 – 9 ich delili najviac 2 body. Hostky si však postupne vypracovali 5-bodový náskok, ktorý udržiavali a následne aj navýšili na 8 bodov (10 – 18). Brusnianky dokázali znížiť na 4, a v závere setu aj na 2 body (21 – 23), no lotyšské družstvo už dohralo prvé dejstvo do úspešného konca.

Pirane v úvode druhého setu viedli 5 – 1 a hoci o náskok prišli, nakrátko sa vrátili do tesného vedenia. V ďalšom priebehu hrali tímy vyrovnanú partiu. Ako rozhodujúca sa ukázala 3-bodová šnúra Rigy na 16 – 19, po ktorej už hráčky lotyšského celku úspešne zvládli aj koncovku druhej sady.

Po prvých piatich loptách tretej časti museli volejbalistky Brusna po celý jej priebeh doťahovať nepriaznivý stav. Vyrovnať sa im už nepodarilo, pričom hráčky Rigy mali niekoľkokrát aj 6-bodový náskok, ktorý napokon platil aj na konci tretieho, a tým pádom aj posledného setu.

Najviac skórujúcou hráčkou zápasu bola Bulharka Yoana Nikolova v drese Piraní, ktorá získala pre tím Brusna 19 bodov, pričom zaznamenala 15 úspešných útokov a 3 body si pripísala po esách. Na strane súpera jej sekundovala 18-bodová Lotyška Megija Dambrehte, ktorá sa 16-krát presadila po smeči. Najlepšou blokárkou zápasu (3) bola Lucia Poláčiková z domáceho družstva.

CEV Challenge Cup – 32-finále – 1. zápas – streda 23.11.2022, 18.00 h – S. Ľupča

VK Pirane Brusno – Rigas Volejbola Skola (LAT) 0:3 (-21, -20, -19)

Analýza bodov: Útoky: 31 – 42. Esá: 6 – 8. Bloky: 6 – 5. Chyby súpera: 16 – 19. Rozhodovali: Schrimbacher (AUT) a Mesca (ROU). Diváci: 300

Zostava VK Pirane Brusno a body: Rešutíková 5, Nikolova 19, Safari 2, Poláčiková 10, Tomková 6, Moroz 1, liberá Patáková a T. Dlhošová (Šmídová 0). Tréner: L. Šmída.. Tréner: L. Šmída.

Odveta je na programe v stredu 30. novembra o 18.00 h v Rige. Najbližší extraligový duel odohrajú Pirane už v sobotu 26. novembra od 16.00 h na palubovke VKP Bratislava.