Volejbalistky VK Pirane Brusno oslavovali v sobotu 3. decembra prvú domácu a zároveň prvú 3-bodovú výhru v aktuálnej sezóne. Zo stretnutia 11. kola extraligy, v ktorom Pirane zdolali bronzový celok z minulej sezóny bez straty setu, vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Prvý set bol spočiatku vyrovnaný, no hostky následne 4-bodovu šnúrou odskočili na 12 – 17. Hráčky Nového Mesta nad Váhom mali 5-bodový náskok aj pred koncovkou setu (17 – 22), ale Brusnianky následne 6-bodovou šnúrou, na ktorej sa výrazne podieľala Yoana Nikolova, otočili priebežný stav vo svoj prospech. Po skvelom obrate sa už domácim podarilo v dramatickom závere dotiahnuť prvý set do úspešného konca (26 – 24).

Aj druhý set priniesol spočiatku vyrovnaný priebeh, keď až do 3-bodovej šnúry Piraní na 18 – 14 delili družstvá najviac 3 body. Brusnianky už svoj náskok nestratili a po 4-bodovej sérii dokonca odskočili už na 23 – 16. V závere druhej sady mali hostky mierne navrch, no stratu už nezmazali (25 – 20).

V treťom dejstve už Pirane dominovali. Obrat v prvej časti a zisk dôležitého druhého setu boli významné psychologické faktory, ktoré povzbudili domáci tím k dotiahnutiu zápasu do úspešného konca. Brusnianky viedli už zakrátko 7 – 2, po 4-bodovej šnúre v ďalšom priebehu 11 – 5 a po ďalšej podobnej pasáži už 17 – 9. Pirane si výrazný náskok udržali až do konca zápasu, po ktorom sa tak po prvýkrát v sezóne tešili z víťazstva v Slovenskej Ľupči, kde hrajú svoje domáce zápasy.

V ofenzíve potiahla domáci tím opäť najmä Bulharka Yoana Nikolova, ktorá získala pre Pirane 20 bodov. Za hráčku zápasu na strane Brusna bola vyhlásená Ema Tomková, ktorá si pripísala 9 bodov. Spomedzi hráčok Nového Mesta nad Váhom si toto ocenenie vyslúžila Simona Háberová, ktorá zaznamenala 7 bodov. Volejbalistky Brusna prevýšili hostky v útokoch, esách aj blokoch, a tak ich nemusel mrzieť ani fakt, že nazbierali viac chýb. Pirane sa tak vďaka zisku troch bodov odlepili v tabuľke Niké Extraligy žien z posledného miesta.

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno pre svf.sk: „Zaslúžené víťazstvo, aj keď sme sa pomalšie rozbiehali. V druhom zápase po sebe sme zmazali päťbodové manko v koncovke setu, to ma veľmi teší. Nevzdávame sa, bojujeme. Tentokrát to bolo v prvom sete za stavu 17:22, kde sme šesťbodovou šnúrou preklopili vedenie na našu stranu. Nebyť tohto zvratu, mohlo to dopadnúť akokoľvek. V polovici druhého setu sme zlomili odpor súperiek a odvtedy sme už zápas kontrolovali. Dievčatám gratulujem k víťazstvu.“

Juraj Šujan, tréner VK Nové Mesto nad Váhom pre svf.sk: „Stretnutie malo veľmi slabú úroveň. Od začiatku sa hľadali obidve družstvá. Nevyužili sme päťbodové vedenie pred záverom prvého setu. Premrhali sme koncovku, domácim sme našou ľahostajnosťou dovolili vstať z popola a to nás v konečnom dôsledku stálo celý zápas. Som znechutený z toho, ako sa naše hráčky pripravili na tento duel po taktickej stránke. Čo rozohra, to chyba jednotlivcov v dodržaní systému obrana na sieti – pole. Veľké sklamanie pre nás, pre domáce pozitívne povzbudenie. Gratulujem.“

Niké Extraliga ženy – 11. kolo – sobota 03.12.2022 od 16.00 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – VK Nové Mesto nad Váhom 3:0 (24, 20, 17)

Analýza bodov: Útoky: 39 – 28. Esá: 7 – 2. Bloky: 8 – 4. Chyby súpera: 22 – 27. Rozhodovali: Novotný a Andrejčák. Diváci: 300

Zostava VK Pirane Brusno a body: Safari 4, M. Jančová 11, Tomková 9, Moroz 6, Rešutíková 4, Nikolova 20, liberá T. Dlhošová a Patáková (Šmídová 0, S. Kováčová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava VK Nové Mesto nad Váhom a body: Moníková 0, Čierna 8, Bíliková 2, Veliká 6, Viedenská 7, Háberová 7, liberka Bojňanská (Vassová 1, Koldová 1, Kovalčíková 2). Tréner. J. Šujan.

Hráčky zápasu: Ema Tomková (VK Pirane Brusno) – Simona Háberová (VK Nové Mesto nad Váhom).

Tabuľku Niké Extraligy žien nájdete na tomto odkaze. Volejbalistky VK Pirane Brusno sa najbližšie predstavia v stredu 7. decembra v Bratislave na palubovke Slávie, ktorá vedie tabuľku. Doma v Slovenskej Ľupči budú hrať Pirane už v sobotu 10. decembra o 16.00 h, kedy v súboji predposledného s posledným privítajú v rámci 13. kola Niké Extraligy žien Žilinu.