Volejbalistky VK Pirane Brusno zažili v posledných dvoch kolách extraligy viac radosti ako v celom predchádzajúcom priebehu sezóny. Po druhej výhre pridali tretiu, keď, opäť v päťsetovej bitke, porazili na domácej palubovke v Slovenskej Ľupči súperky z mládežníckeho Projektu RD SVF.

Do piatkového duelu 15. kola vstúpili lepšie Pirane, keď sa ujali vedenia 6 – 0 a v ďalšom priebehu prvého setu navýšili svoj náskok na 10 bodov (25 – 15). Úvod druhého dejstva však už hráčky mládežníckeho Projektu Slovenskej volejbalovej federácie zachytili. Obe družstvá sa po bodových šnúrach na oboch stranách striedali vo vedení a koncovku zvládli lepšie hostky, ktoré vyhrali druhý set najtesnejším možným rozdielom (23 – 25).

V tretej časti viedli od začiatku domáce, ale družstvo Projektu postupne manko stiahlo a od stavu 20 – 20 uspelo v piatich zo šiestich nasledujúcich výmen (21 – 25). Volejbalistky Brusna tak museli, ak chceli bodovať, vyhrať štvrtý set. To sa im aj podarilo, keď po vyrovnanom úvode začali dominovať a napokon vyrovnali stav setov na 2:2 bez drámy (25 – 14).

Družstvá sa tak pobili o extra bod v tajbrejku. Ten bol vyrovnaný a napínavý, keď v ňom tímy delili maximálne dva body. Piaty set napokon dospel do stavu 14 – 14, pričom na podaní boli hostky. Pirane napokon dotiahli duel do víťazného konca, keď Chiara Krajčírová vybojovala úspešným smečom mečbal, ktorý premenila blokom Synthia Mederly (16 – 14).

Povedali o zápase pre svf.sk

Lukáš Šmída, tréner VK Pirane Brusno: „Super úvod a dobrý servis nám zabezpečili hladké víťazstvo v prvom sete. Potom sa obe družstvá akoby nevedeli dostať do tempa. Nevyužili sme ani to, že súperky hrali určité pasáže s dvomi nahrávačkami na ihrisku. Dobre sme hrali v útočnej fáze a myslel som si, že tretí set získame v náš prospech najmä kvôli veľkému množstvu chýb na podaní súperiek. Naopak, im však v tomto sete vyšla obrana na sieti a ublokovali čo sa dalo. Potom sme sa už troška rozbehli a aj keď nám nevyšla v koncovke tajbrejku úplne ideálna rotácia, takticky sme to dobre zvládli. Gratulujem dievčatám, pekný darček pre našu čerstvú osemnástku. Toto víťazstvo by som chcel venovať aj trénerovi Ibrahimimu, ktorý pomáha aspoň na diaľku ako sa dá.“

Marek Maličký, tréner Projekt RD SVF: „Nezačali sme dobre. Brusno nás hneď zatlačilo a prinútilo spraviť viacero chýb. V druhom a treťom sete sa hral vyrovnaný a bojovný volejbal, v ktorých sme zvládli výborne koncovky. V štvrtom sete nás super opäť zatlačil a nedokázali sme to dotiahnuť. V skrátenom, piatom sete sme spravili tri nevyhnutné chyby, a to nás stálo víťazstvo.“

Niké Extraliga ženy – 15. kolo – piatok 15.12.2023, 20.30 h – Slovenská Ľupča

VK Pirane Brusno – Projekt RD SVF 3:2 (15, -23, -21, 14, 14)

Analýza bodov: Útoky: 54 – 48, esá: 12 – 11, bloky: 7 – 13, chyby súpera: 37 – 21. Rozhodovali: Holčík a Mokrý. Diváci: 200.

Zostava VK Pirane Brusno a body: Ch. Krajčírová 13, Mederly 15, Ramajová 4, Tomková 20, Rihová 1, Birčáková 21, liberka T. Dlhošová (Jenatová 0). Tréner: L. Šmída.

Zostava Projekt RD SVF a body: Valentová 27, Ondrejková 1, Siládiová 18, Švrčková 6, Žiačiková 6, Vrábelová 0, liberky Antalová a Šeligová (Truchlá 9, Macáková 6, Libáková 2, Bartelová 0, Ritterová 2). Tréner: M. Maličký.

Hráčky zápasu: Bianka Birčáková (VK Pirane Brusno) – Deana Valentová (Projekt RD SVF).

Tabuľka Niké Extraligy žien po 15. kole

Nasledujúci zápas odohrajú volejbalistky VK Pirane Brusno až 14. januára, keď sa predstavia na palubovke bratislavskej Slávie.