DSC_0520Sobotný večer sa v Klube 77 krstilo nové CD banskobystrickej psychedélie Peacock Ball. Na tento špeciálny koncert si kapela pozvala legendárneho Mariána Vargu, ktorý im novú nahrávku pokrstil.

Peacock Ball fungujú iba dva roky, no už sa im podarilo vydať ich prvý album. „Po dvoch rokoch existencie je to náš prvý oficiálny album. Nahrávali sme v banskobystrickom štúdiu PJ SOUND pod záštitou Peťa Dobríka – ten mal na starosti celú produkciu, je to aj naše vydavateľstvo,“ vyjadril sa po koncerte klávesák Peacock Ball, Peter Komora.

DSC_0466Plný Klub 77 si mohol vypočuť skoro dva a pol hodinový koncert, ktorý bol prerušený jednou výnimočnou udalosťou. Marián Varga pokrstil nový album popolom zo svojej cigary. „Rozmýšľali sme, koho osloviť, jednotne sme sa zhodli práve na Mariánovi Vargovi. Dôvodov je viac: je to slovenská legenda, hráč na Hammond. My sme vôbec nevedeli, aký je, čo od neho čakať, pofajčil si svoj dútnik – klasika, ktorú so sebou má – a ním aj pokrstil ten album,“ dodal Peťo Komora.

Po krste nasledovala aj jedna spoločná pieseň Peacock Ball a Mariána Vargu, ktorú si určite vychutnal každý účastník koncertu. Čo však plánuje Peacock Ball do budúcnosti? „Mesiac dozadu sme ešte čerstvo menili bubeníka, takže sa všetko muselo cvičiť odznova. Takže v prvom rade budeme ešte dolaďovať veci, čo sa týka techniky. Pripravujeme nejaké tour, ktoré je stále v procese riešenia, zatiaľ sa nám podarilo vybaviť nejakých sedem koncertov v rámci Slovenska, rieši sa zahraničie (Česko, Viedeň). A ešte plánujeme nejako v marci/apríli natočiť koncertné DVD,“ doplnil Peťo.