Po stredajšej tragickej správe sa už podvečer pred zimným štadiónom v Banskej Bystrici stretla asi tridsiatka fanúšikov slovenského hokeja, medzi ktorými nechýbal ani asistent trénera banskobystrického klubu Milan Staš.

Život bývalého reprezentanta Pavla Demitru, rodáka z Dubnice nad Váhom, ktorý sa pravidelne zúčastňoval aj benefičných či už hokejových alebo futbalových zápasov v Banskej Bystrici, vyhasol v stredu popoludní pri leteckom nešťastí v Rusku. Lietadlo s celým hokejovým tímom KHL Lokomotiv Jaroslavľ spadlo krátko po štarte. Skvelý hokejista a veľký človek zahynul vo veku nedožitých 37 rokov.

Pavol Demitra sa zúčastnil aj tohtoročného letného benefičného podujatia Športové hviezdy deťom v Radvani (na prvej fotografii). A pred niekoľkými týždňami prišiel pod Urpín aj na svadbu svojho bývalého spoluhráča, kamaráta a ďalšieho skvelého reprezentanta Michala Handzuša, pričom s Banskobystričanom si boli navzájom pred oltárom svedkami. Tragédia sa dokonca dotýka aj banskobystrickej futbalovej Dukly, keď brankár červeno-bielych Tomáš Belic bol Demitrovým švagrom.