Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovali počas posledného májového víkendu 3. kolom nadstavbovej časti prvých dvoch líg a 13. kolom tretích líg. V dvoch skupinách 1. ligy sa odohrali posledné zápasy sezóny. V tradičnom sumári nájdete aj fotogalériu zo zápasov ANK Pegi – FK Plus a AC Tornádo – PSK.

Bianconeri zvíťazili v 18-gólovej prestrelke na Hančurka Teamom

V piatok 27. a sobotu 28. mája sa v Jakube odohrali stretnutia 3. kola nadstavbovej časti 1. ligy. V skupine o titul sa Nemciam 2012 podarilo otočiť nepriaznivý stav z prvého polčasu proti tabuľkovo vyššie postavenému Uniosu. O polovicu gólov Nemiec 2012 sa pritom postaral Ivan Varga, druhý najlepší strelec 1. ligy. Druhí Oranjes si poradili s tabuľkovo nižšie postavenou Skackavou. V prostrednej a spodnej skupine sa odohrali posledné zápasy v sezóne 2021/2022. Lazio nedalo šancu tímu 1. FC DAN, pričom sa mohlo spoľahnúť najmä na 4-gólového Romana Chomisteka.

Hančurka Team si nepripísal prvú jarnú výhru ani na posledný pokus, keď v 18-gólovej prestrelke podľahol mužstvu Bianconeri. Oba celky našli vo svojich radoch strelca poltuctu gólov. Na strane Bianconeri vsietil 6 gólov Martin Kučera, na strane Hančurky sa to podarilo najlepšiemu strelcovi súťaže Andrejovi Glembovi. Najmenej gólov v rámci zápasov posledného májového víkendu padlo v stretnutí spodnej skupiny medzi FC Nemce a Simacekom. Prvý polčas gól nepriniesol, v tom druhom strelili o jeden viac hráči Simaceku. Sezónu zakončila výhrou najtesnejším rozdielom aj Slovenská Ľupča.

1. liga – 3. kolo nadstavbovej časti – Jakub

skupina o 1. až 5. miesto

Unios – Nemce 2012 4:8 (2:1)

Góly: M. Gašpar 2, R. Elek, J. Bílek – I. Varga 4, S. Václavík 3, M. Blaško

Oranjes – Skackavá 4:1 (2:0)

Góly: M. Pavlík, M. Kováčik, A. Šanta, M. Vronský – M. Konder. ŽK: L. Höger – E. Hric

Lazio – 1. FC DAN 10:3 (3:1)

Góly: R. Chomistek 4, R. Hermánek 2, L. Ševčík 2, P. Širka, V. Ivan – P. Kohár, P. Kobora, M. Kukolík. ŽK: R. Chomistek (Lazio)

IQ – FK 98 Slovenská Ľupča 3:4 (1:3)

Góly: T. Bíreš 2, F. Slabecius – M. Gruy 2, A. Szarowski. ŽK: A. Szarowski, M. Stanko (FK 98 Slovenská Ľupča)

FC Nemce – Simacek 1:2 (0:0)

Góly: S. Čabala – M. Cibulka, A. Ostrihoň. ŽK: A. Filipko (FC Nemce)

Dream Team uštedril kanára Riečke, ŠKP B200 si vychutnalo Erimu „98“

Všetky zápasy 3. kola nadstavbovej časti 2. ligy sa odohrali v Jakube v sobotu. Líder tabuľky Dream Team uštedril kanára Riečke a naďalej je tak jediným tímom v rámci všetkých súťaží, ktorý ešte neprehral. V skupine o titul zaujala aj 12-gólová remíza druhého Požiarniku Vlkanová s Mladosťou. O debakel kola sa postarali hráči ŠKP B200, ktorý porazili Erimu „98“ o 9 gólov, pričom 7 presných zásahov si pripísal Peter Ondrejka, jeden z dvoch strelcov kola a najlepší strelec 2. ligy. V spodnej skupine sa o obrat kola postaral Sosaurus, ktorý prehrával po 25 minútach s Pingošmi 2:5, no 6 gólmi v druhom dejstve otočil zápas vo svoj prospech, pričom hetrikom sa prezentoval Jozef Tenkel. Joga Bonito zvládla na záver 3. kola nadstavby 2. ligy úlohu favorita proti poslednému Aquaduxu.

2. liga – 3. kolo nadstavbovej časti – sobota 28.05.2022 – Jakub

skupina o 1. až 6. miesto

Riečka – Dream Team 0:6 (0:4)

Góly: M. Kmeť 2, J. Štubian 2, T. Fruhwald, O. Zeleňanský. ŽK: J. Náčin (Riečka)

TJ Požiarnik Vlkanová – Mladosť BCF 6:6 (1:4)

Góly: P. Dian 2, I. Šteiniger 2, P. Šimo, F. Dina – F. Samson 3, J. Tešlár 2, M. Čief. ŽK: F. Dina – J. Tešlár

Erima „98“ – ŠKP B200 4:13 (3:9)

Góly: J. Abrahám 3, R. Demian – P. Ondrejka 7, P. Horváth 2, P. Spodniak 2, M. Dirbák, R. Čipčala

Sosaurus – Pingoši 8:5 (2:5)

Góly: J. Tenkel 3, Á. Ibos 2, J. Chriaštel, M. Barta, N. Pál – R. Vaterka 2, P. Zemko, V. Zeman, M. Potančok

Aquadux – Joga Bonito 3:8 (2:5)

Góly: K. Kolačný, P. Velický, T. Libič – T. Longauer 5, M. Medľa, J. Bílek, P. Šipula

Líder zachraňoval remízu, Tornádo tesne zdolalo PSK

Program 13. kola 3. A ligy otvoril v piatok v Nike aréne súboj ANK Pegi a FK Plus. Po prvej polovici zápasu vyhrával prvý menovaný tím nad lídrom tabuľky tesne 3:2. Po zmene strán sa hráčom ANK Pegi podarilo zvýšiť už na 5:2, ale mužstvo FK Plus sa vrátilo do zápasu a napokon aj vyrovnalo. Zatiaľ čo ANK Pegi pomohol 4 presnými zásahmi Marek Tomčík, za FK Plus sa tento počin podaril Jánovi Štubianovi. AC Tornádo viedlo nad PSK už 3:0 a hoci jeho súper zápas zdramatizoval, dotiahlo zápas do víťazného konca. Z prvých dvoch duelov piatkového programu 3. A ligy vám prinášame aj fotogalériu.

Najgólovejší bol súboj Ateerayu s Fončordou. Ateeray po prvom dejstve prehrával 4:6, ale po zmene strán 5 gólmi v rade otočil na 10:6. Fončorda síce následne znížila na 2-gólový rozdiel, no Ateeray zvládol záver zápasu lepšie. V poslednom piatkovom zápase v Nike aréne otočil nepriaznivý polčasový stav aj Zlepenec. Zvyšné tri stretnutia 3. A ligy sa odohrali v sobotu. Piaty Hellius zdolal siedmy Alcatraz aj vďaka 4 presným zásahom Mária Horňáka. Sparta viedla nad Starými pánmi v druhom polčase už 2:5, ale posledné tri góly patrili Starým pánom, ktorí tak zachránili aspoň bod. V poslednom zápase 13. kola 3. A ligy si druhý Partizán BB poradil so štrnástym Ajaxom.

3. A liga – 13. kolo – Nike aréna

ANK Pegi – FK Plus 6:6 (3:2)

Góly: M. Tomčík 4, A. Šimko, J. Brynych – J. Štubian 4, R. Prašovský 2. ŽK: P. Pauer – J. Štubian

AC Tornádo – PSK 5:4 (3:2)

Góly: K. Mišiak 2, M. Kucka 2, A. Hajdúch – J. Maďara, M. Čavoj, J. Pavlík, A. Bíreš. ŽK: A. Hajdúch, P. Vinarčík – J. Maďara, O. Zrubák

Ateeray – FC Fončorda 12:9 (4:6)

Góly: F. Samson 4, M. Považanec 2, M. Lovás 2, P. Rončak 2, M. Tóth, T. Gregor – L. Winter 4, P. Karkalík 3, M. Konder 2. ŽK: M. Lovás, M. Tóth – L. Winter

Zlepenec – Borussia 6:4 (2:3)

Góly: L. Nemec 2, P. Bíreš, M. Švantner, R. Bartelt, L. Dekyšský – R. Kútik 3, R. Terem

Alcatraz – Hellius 3:6 (0:2)

Góly: B. Navrátil, D. Piddubnyi, A. Bubeník – M. Horňák 4, K. Drahoň, M. Zemko

Starí páni – Sparta 5:5 (2:3)

Góly: P. Matúška 2, M. Suržin, M. Materný, J. Strelec – M. Richter 2, D. Rusnák, S. Škuta, A. Rusnák

Skvelý návrat Ortotechu, Bezvetrie sa postaralo o prekvapenie kola

Na úvod piatkového programu 13. kola 3. B ligy si na Tatranskej zmerali sily hráči Ataku a tímu Malonas. V súboji druhého s prvým sa z pomerne jednoznačnej výhry radoval druhý menovaný celok. Medojed siahal proti Vikingu Stavanger na prvé body, keď po prvom polčase viedol 3:5 a po zmene strán zvýšil už na 3-gólový rozdiel. Hráči Vikingu Stavanger však 4 gólmi v rade otočili priebežný stav a hoci Medojed potom vyrovnal, v závere zápasu stihli ešte rozhodnúť o svojej výhre gólom Simona Bálinta, ktorý si pripísal hetrik. Následne si Enzo poradilo s FC Salve aj vďaka 4 presným zásahom Radovana Môcika a v poslednom piatkovom dueli na Tatranskej sa Amatérom podarilo v poslednej 10-minútovke zmazať 2-gólové manko proti BuK VL.

Zvyšné súboje 13. kola 3. B ligy sa na Tatranskej odohrali v sobotu. O prekvapenie kola sa postaralo štrnáste Bezvetrie, ktoré najmä vďaka 5 gólom v rade v druhom dejstve, ale aj hetriku Daniela Mihalíčka, porazilo neohrozeného lídra tabuľky. Mladí hráči Gunners tak zaznamenali druhú prehru v sezóne. Za zápas kola sme označili súboj medzi FC Juniperus a FC Ortotech. Na úvodné dva zásahy prvého menovaného tímu ešte dokázal Ortotech odpovedať a vyrovnať, no Juniperus si do polčasu vypracoval nádejné vedenie 7:3. Juniperusu sa po zmene strán podarilo zvýšiť na 9:3, ale následne sa Ortotech prebudil, famózne sa vrátil do zápasu a napokon vyrovnal na 10:10. Práve v tejto gólovej prestrelke sme našli aj jedného z dvoch strelcov kola, 7-gólového Vladimíra Túryho z Juniperusu. Za Ortotech sa strelecky presadili všetci hráči na súpiske. Na záver 13. kola 3. B ligy deviata Nulová šanca prekvapila štvrtý Arsenal.

3. B liga – 13. kolo – Tatranská

Atak – Malonas 3:8 (1:3)

Góly: J. Kolivoška 2, R. Oravec – H. Lehotský 3, M. Funiak 2, I. Bernát, J. Murin, J. Zelina

Viking Stavanger – FC Medojed 8:7 (3:5)

Góly: S. Bálint 3, L. Vešelényi 2, B. Beňuš 2, S. Drahoň – J. Bielik 2, J. Rosinský 2, J. Verner, T. Stolár, M. Jagerčík

Enzo – FC Salve 6:4 (2:1)

Góly: R. Môcik 4, T. Černík, S. Knižka – M. Dien 2, M. Buzák, M. Čižnár

BuK VL – FK Amatéri 3:3 (2:1)

Góly: J. Beňak, O. Rajčok, M. Kapusta – L. Jeziorski, B. Krsko, M. Repčín. ŽK: M. Pohančaník (BuK VL)

Bezvetrie – Gunners 9:5 (2:2)

Góly: D. Mihalíček 3, A. Kostúr 2, A. Čilík 2, I. Marko, D. Ďurič – D. Geist 2, P. Reptiš 2, A. Madoš. ŽK: D. Matis (Gunners)

FC Juniperus – FC Ortotech 10:10 (7:3)

Góly: V. Túry 7, J. Klačan 2, V. Rusko – O. Ďurta 4, M. Kopic 2, P. Potančok, E. Muránsky, P. Pinter, V. Konder

Arsenal FC – Nulová šanca 4:8 (1:4)

Góly: R. Latta 2, M. Mesík 2 – A. Šimiak 3, M. Laktiš, I. Širka, P. Daubner, L. Melaga, T. Murgaš. ŽK: L. Potančok, T. Bartošík – A. Šimiak, P. Daubner. ČK: L. Potančok (Arsenal FC)

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 282 gólov (priemer 11,3 gólu na zápas)

Najlepší strelci: Peter Ondrejka (ŠKP B200 – 2. liga), Vladimír Túry (FC Juniperus – 3. B liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 3. A liga – Ateeray – FC Fončorda 12:9 (4:6)

Najmenej gólov: 1. liga – skupina o 10. až 13. miesto – FC Nemce – Simacek 1:2 (0:0)

Zápas kola: 3. B liga – FC Juniperus – FC Ortotech 10:10 (7:3)

Obrat kola: 2. liga – skupina o 7. až 12. miesto – Sosaurus – Pingoši 8:5 (2:5)

Prekvapenie kola: 3. B liga – Bezvetrie – Gunners 9:5 (2:2)

Debakel kola: 2. liga – skupina o 1. až 6. miesto – Erima „98“ – ŠKP B200 4:13 (3:9)

Sumár predchádzajúceho kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.