Ďalším športom, ktorý sa uplynulý víkend opäť rozbehol, je hokejbal. Prinášame Vám kompletný sumár 6. kola aj s fotogalériou.

6. kolo 1. BBHbL 2017/18

Zo siedmych plánovaných stretnutí sa odohralo iba päť. Kým duel Tigers s Foresters sa preložil, tak Sparte Sekier nepricestoval súper, ktorým mal byť Worms. Najvyššiu výhru v tomto kole si pripísali na svoje konto hráči Cocry, ktorí deklasovali Serafins Eagles 17:0. Pri chuti bol najmä sedemgólový Rastislav Gašpar. Na svoju prvú výhru v ročníku stále čaká HbK Stars. Jej hráčom nebolo dopriate ani v ich piatom zápase sezóny, keď tentokrát podľahli Demons 3:5. O osude stretnutia rozhodla druhá tretina, v ktorej Hliník strelil brankárovi Stars štyri góly a položil základ svojho víťazstva. Iba jednu tretinu odolával Viking Warriors favoritovi z Kremnice. Potom už Wolves deklasovali súpera a zvíťazili 8:1. Najvyrovnanejším duelom bol stret Spartans so Žiarom nad Hronom. Spartans viedli po dvoch tretinách 4:2, no Paluba v poslednej časti hru vyrovnala na 4:4 a v nájazdoch nakoniec strhla víťazstvo na svoju stranu. Hrdinom stretnutia sa stal Marián Strohner.

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Serafins Eagles 17:0 (5:0, 6:0, 6:0)

Strely na bránu: 37:7, vylúčenia: 0:3, hviezdy zápasu: Srnka B. – Samolej

Góly: Gašpar R. 7, Babic 3, Petro 3, Srnka 2, Puškár, Berko Z.

Hbk Stars vs. Hbk Demons Hliník nad Hronom 3:5 (1:0, 0:4, 2:1)

Strely na bránu: 21:22, vylúčenia: 1:1, hviezdy zápasu: Chrastina – Gaš

Góly: Gašpar, Môcik, Chrastina – Matula 2, Gaš, Hrnčiar, Kršiak

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Viking Wariors 8:1 (1:1, 4:0, 3:0)

Strely na bránu: 40:9,  vylúčenia: 1:1, hviezdy zápasu: Záhorec – Lacko

Góly: Dúbravský 2, Záhorec, Schwarz, Raichman, Raichman V., Gaži, Rozinaj – Mičinec

Hbk Autos BB vs. Hbk Panthers 11:3 (2:0, 2:3, 7:0)

Strely na bránu: 30:15, vylúčenia: 3:7, hviezdy zápasu: Nemec – Šúr

Góly: Nemec 4, Žiak 2, Spodniak, Kubica, Slávik, Moravčík, Puška – Šúr 2, Truska

Hbk Spartans vs. Paluba Žiar nad Hronom 4:5 po s.n. (2:1, 2:1, 0:2)

Strely na bránu: 16:23, vylúčenia: 3:2, hviezdy zápasu: Záhoran – Turan

Góly: Gutmann, Čierny, Drozdík, Zahoran – Turan 2, M. Strohner, Jančiar, rozhodujúci sam. nájazd: M. Strohner

Hbk Worms vs. Hbk Sparta Sekier 0:5 kontumačne