Šieste kolo súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu bolo s priemerom dvanásť presných zásahov na jeden duel zatiaľ najgólovejšie v rámci sezóny. Zaujali prvé prehry lídrov líg, traja sedemgóloví strelci či poriadne vysoký debakel kola. V tradičnom sumári víkendového miniligového diania nájdete aj fotogalériu z piatich stretnutí druhej a tretej ligy.

1. FC DAN v skvelej forme

V prvom stretnutí 6. kola 1. ligy si stopercentný líder tabuľky Galacticos v stredu 11. októbra poľahky poradil so Simacekom.

Dream Team v sobotu 14. októbra na obed deklasoval predposledný Aquadux 9-gólovým rozdielom, pričom až poltucet nastrieľal kapitán banskobystrického superligového výberu Ján Štubian.

Následne sa Gunners postarali o comeback kola, keď v druhom dejstve zmazali proti Nemciam 2012 trojgólové manko z prvého polčasu. Kanonieri sú ako nováčik v 1. lige stále nezdolaní.

Skvelú formu má 1. FC DAN, ktorý si proti Enzu pripísal piatu výhru v rade a už je druhý. Po polčase platil stav 3:0, ale Enzo ešte v druhej 25-minútovke zápas zdramatizovalo, keď znížilo na rozdiel jediného gólu.

Hančurka Team ukončil 4-zápasovú sériu bez víťazstva, keď po dominantnom druhom polčase prevýšil IQ. O polovicu z 12-tich gólov Hančurky sa postaral Andrej Glemba.

1. liga – 6. kolo – Jakub

Simacek – Galacticos 3:12 (0:7)

Góly: A. Ostrihoň, P. Mesík, T. Považan – N. Pollak 3, L. Riša 2, P. Tužinský 2, F. Rafanides, R. Greško, F. Kaľavský, S. Pecník, E. Gaško.

Aquadux – Dream Team 4:13 (0:8)

Góly: D. Mihalíček 3, T. Lasheen – J. Štubian 6, M. Kopic 3, O. Zeleňanský 2, T. Meiszlinger, M. Švantner.

Nemce 2012 – Gunners 6:6 (5:2)

Góly: Š. Spišiak 3, S. Václavík 2, T. Kostiviar – S. Demeter 3, R. Reptiš, D. Matis, J. Medveď ml..

1. FC DAN – Enzo 5:4 (3:0)

Góly: D. Kaňuk 2, M. Demjan, S. Maskaľ, J. Bača – F. Slabecius 3, T. Hlavatý. ŽK: J. Bača, M. Kukolík – T. Hlavatý, M. Benko, I. Šteiniger. ČK: I. Šteiniger.

IQ – Hančurka Team 4:12 (1:2)

Góly: T. Bíreš 2, M. Tučnák, A. Ursíny – A. Glemba 6, L. Kajda 2, A. Švanda 2, M. Chamaj, M. Kurpaš.

Pingoši uštedrili ŠKP B200 prvú stratu bodov

Program 6. kola 2. ligy odštartoval v Jakube v piatok 13. októbra o 18.30 h. Erima „98“ bodovala po štvrtýkrát v rade, keď si proti EFCE Brocak vytvorila v prvom polčase 4-gólový náskok, ktorý po zmene strán udržala. Spomedzi hráčov v rozliškách sa hetrikom zaskvel Matúš Vozár aj Ján Abrahám.

Novým lídrom tabuľky je Arsenal FC, ktorý si v piatok večer poradil s Tripe aj vďaka hetriku Martina Fortiaka. Hráči v červených dresoch si tak napravili chuť po predošlej prehre a remíze.

Lazio je stále nezdolané, aj keď zatiaľ hralo len štyri zápasy. V prvom sobotňajšom dueli v Jakube porazilo Vlkanovú, ktorá dovtedy ťahala 4-zápasovú sériu bez prehry.

Lídrom tabuľky už nie je ŠKP B200, keďže na záver sobotňajšieho programu v Jakube schytalo poriadny debakel od Pingošov. Tých potiahol najmä jeden z troch strelcov kola Jakub Škurla, ktorý dal až 7 gólov.

2. liga – 6. kolo – Jakub

Riečka – Joga Bonito – odložené

Erima „98“ – EFCE Brocak 9:6 (5:1)

Góly: M. Vozár 3, J. Abrahám 3, R. Olejník 2, M. Vesel – M. Lišiak 4, P. Ursíny, T. Bielik. ŽK: M. Vesel, M. Sitarčík (Erima „98“).

Arsenal FC – Tripe 8:3 (4:1)

Góly: M. Fortiak 3, M. Mesík 2, T. Bartošík 2, R. Latta – L. Winter 2, L. Jeziorski.

FK Plus – Malonas 2:7 (0:1)

Góly: D. Kiedžuch, Ľ. Šišmiš – Mat. Dušička 3, M. Pira 2, M. Badinský, L. Ľonc.

FC Vlkanová – Lazio 2:4 (1:1)

Góly: B. Sršeň, E. Ivanič – D. Priadka, J. Medveď ml., M. Maďar, A. Szarowski. ŽK: J. Medveď ml..

Hellius – Starí páni 1:12 (1:6)

Góly: L. Zachar – V. Marchuk 3, P. Matúška 3, V. Čaniga 3, O. Zeleňanský 2, J. Vavák.

ŠKP B200 – Pingoši 2:16 (2:7)

Góly: M. Dirbák, P. Spodniak – J. Škurla 7, L. Piršč 5, V. Močáry 2, B. Korim 2.

Atak dal 21 gólov, Dynamo s prvou prehrou

Na úvod 6. kola 3. ligy si Borussia v piatok v Podlaviciach pripísala prvú výhru v sezóne, keď zdolala FC Salve.

Medzi troch strelcov kola sa zaradil aj 7-gólový Ján Bednár st., ktorý výrazne pomohol svojmu ANK Pegi pri víťazstve nad Spartou.

Debakel kola uštedril Atak poslednému Sosaurusu. Z 21 gólov Ataku vsietil až sedem Róbert Oravec, ktorý je tak tiež jedným zo strelcov kola. Zároveň išlo o najgólovejšie meranie síl víkendu.

Fotogalériu vám prinášame aj z posledných troch sobotňajších stretnutí 3. ligy. Svorka vlčákof, odetá v tmavomodrom, po týždni opäť vyhrala, keď zvládla druhý polčas lepšie ako Ajax.

Za zápas kola sme označili súboj medzi dovtedy nezdolaným lídrom tabuľky Dynamom a Ortotechom, ktorý v predošlých dvoch kolách bodoval naplno. Ortotech si v prvom polčase vypracoval dvojgólový náskok, ktorý ešte v druhom dejstve navýšil. Hráči v tmavomodrých dresoch následne začali sťahovať manko. Po dramatizácii eskalovali aj emócie a rozhodca rozdal aj dve červené karty. Ortotech aj vďaka štyrom gólom Aleca Szarowskiho napokon dotiahol zápas do víťazného konca, a uštedril tak prvému Dynamu prvú prehru v sezóne.

Na záver 6. kola 3. ligy Medojed obral o body Juniperus v súboji, ktorý priniesol najmenej gólov v rámci celého kola.

3. liga – 6. kolo – Podlavice

FC Salve – Borussia 3:6 (2:2)

Góly: J. Kuník, M. Buzák, M. Dien – P. Zemko 2, R. Terem 2, J. Kanka, E. Masár. ŽK: J. Kuník, P. Časnocha (FC Salve).

Iná Liga – Ateeray 6:5 (3:0)

Góly: M. Rudnický 3, M. Caban 2, J. Gajdoš – R. Hermánek 3, P. Mažgut, M. Čavoj. ŽK: R. Hermánek, M. Danko, I. Rybársky (Ateeray).

Sparta – ANK Pegi 5:10 (2:2)

Góly: A. Rusnák 3, P. Tešlár, P. Pendziviater – J. Bednár st. 7, J. Bednár 3. ŽK: D. Jablonský, D. Tkáč, L. Koppa – M. Šveda. ČK: D. Tkáč, L. Koppa – M. Šveda.

Sosaurus – Atak 1:21 (1:9)

Góly: R. Demian – R. Oravec 7, T. Černík 4, M. Paulik 4, L. Berec 2, M. Tuček 2, T. Konkoľ, D. Panáček.

Viking Stavanger – AC Tornádo 5:5 (2:2)

Góly: L. Vešelényi 3, M. Beňuška, R. Saksa – M. Kucka 2, P. Rončak 2, M. Mokrý. ŽK: M. Mikovič – P. Kurčík.

FK Amatéri – Bezvetrie 5:4 (4:3)

Góly: J. Jeziorski, L. Jeziorski, M. Hazucha, M. Pilát, L. Melaga – I. Hak 2, P. Širka 2. ŽK: J. Jeziorski, M. Porubský (FK Amatéri).

Svorka vlčákof – Ajax 4:2 (2:2)

Góly: S. Dian 2, I. Ďurkovič 2 – M. Bacúlik, R. Sečkár. ŽK: K. Belička (Svorka vlčákof).

FC Ortotech – Dynamo 6:5 (3:1)

Góly: A. Szarowski 4, P. Konder 2 – D. Piddubnyi 2, V. Petrunenko, K. Sinyelnikov, Y. Yavnyk. ŽK: M. Kopic – V. Dovzhenko. ČK: M. Kopic – V. Dovzhenko.

FC Medojed – FC Juniperus 4:1 (1:0)

Góly: R. Petráň 2, B. Maruniak, V. Sklenka ml. – M. Blaško. ŽK: R. Petráň, P. Pastier, J. Bielik (FC Medojed).

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 239 gólov (priemer 12 gólov na zápas)

Strelci kola: Jakub Škurla (2. liga – Pingoši), Ján Bednár st. (3. liga – ANK Pegi), Róbert Oravec (3. liga – Atak) – 7 gólov

Najviac gólov: 3. liga – Sosaurus – Atak 1:21 (1:9)

Najmenej gólov: 3. liga – FC Medojed – FC Juniperus 4:1 (1:0)

Zápas kola: 3. liga – FC Ortotech – Dynamo 6:5 (3:1)

Comeback kola: 1. liga – Nemce 2012 – Gunners 6:6 (5:2)

Debakel kola: 3. liga – Sosaurus – Atak 1:21 (1:9)