Súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu pokračovali v piatok 17. septembra prvými zápasmi 3. kola. Prinášame vám sumár piatkových zápasov s fotogalériou z duelov Nulová šanca – BuK VL, Adrenalín – Atak, Oranjes – Slovenská Ľupča a SKYY-BŠ – Simacek.

Derby v prospech tímu Nemce 2012

V úvodnom zápase piatkového programu 3. kola 1. ligy nastúpili hráči FK 98 Slovenská Ľupča proti Oranjes, ktorí strelili jediný gól prvého polčasu. V druhom dejstve najprv hráči v oranžových dresoch zvýšili na 0:2, na čo Ľupča odpovedala kontaktným gólom. V závere zápasu si Oranjes poistili trojbodový zisk ďalšími dvomi presnými zásahmi. Hráči Ľupče v závere stretnutia už len korigovali stav na konečných 2:4. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

V Jakube sa následne odohral duel SKYY-BŠ – Simacek. V prvej 25-minútovke padol len jeden gól, o ktorý sa postaral druhý menovaný tím. V úvode druhého polčasu sa hráčom SKYY-BŠ podarilo vyrovnať na 1:1. Tento stav platil takmer až do konca zápasu, no Simaceku vyšli posledné dve minúty, v ktorých strelili hráči v bledomodrých dresoch dva góly, pričom svoj druhý presný zásah v zápase pridal Patrik Mesík. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu.

Medzitým sa v Nemciach odohralo derby FC Nemce – Nemce 2012. Druhé menované mužstvo viedlo po prvom polčase po dvoch góloch Tomáša Kostiviara a zásahu Ivana Vargu trojgólovým rozdielom. Po zmene strán sa strelecky presadzovali už aj hráči FC, no tím 2012 vyhral o tri góly aj druhý polčas, pričom ďalšie tri góly pridal na svoje konto Varga.

1. liga – 3. kolo – piatok 17. september – Jakub

FK 98 Slovenská Ľupča – Oranjes 2:4 (0:1)

Góly: S. Ternuščák, M. Vaňo – M. Pavlík, F. Sylvestr, M. Hraško, V. Bobor

FC Nemce – Nemce 2012 3:9 (0:3)

Góly: M. Janovec 2, S. Čabala – I. Varga 4, T. Kostiviar 2, E. Filipko, S. Václavík, doplníme

SKYY – BŠ – Simacek 1:3 (0:1)

Góly: P. Loučka – P. Mesík 2, R. Zíma

IQ – Unios 3:6 (3:4)

Góly: T. Bíreš, P. Kvaltíny, T. Puliš – J. Sojka 2, M. Gašpar 2, P. Stacho, M. Jobko

FK Plus naďalej stopercentné, Alcatraz ukoristil po otočke prvú výhru

V NIKE aréne pod fakultou UMB sa v piatok odohrali štyri stretnutia 3. kola 3. A ligy. V prvom z nich sa AC Tornádo proti Alcatrazu dostalo do vedenia 3:0, ktoré však neudržalo. Alcatraz do prestávky znížil na 3:1 a v úvode druhého polčasu vyrovnal na 3:3, pričom mu pomohla aj červená karta na strane súpera. Následne sa AC Tornádo dostalo opäť do vedenia, dokonca dvojgólového, no Alcatraz tromi gólmi v záverečnej 10-minútovke otočil stav a zvíťazil 5:6.

V ďalšom súboji si Ateeray poradil so Spartou, pričom na výhre 3:9 sa hetrikom podieľal Martin Lovás. Starí páni nedali šancu ANK Pegi. Na jednoznačnej výhre 11:1 sa hetrikmi podieľali Miroslav Huťka a Peter Matúška. Piatkový program v NIKE aréne zakončil duel FK Plus – FC Fončorda, v ktorom prví menovaní neinkasovali a tak im aj tri góly stačili na to, aby si pripísali tretiu výhru v rade.

3. A liga – 3. kolo – piatok 17. september – NIKE aréna

AC Tornádo – Alcatraz 5:6 (3:1)

Góly: Mir. Mokrý 2, Mich. Mokrý, M. Kucka, P. Giertl – J. Kuník 2, B. Navrátil, P. Zelienka ml., M. Maďar, A. Bubeník. ČK: M. Zrubák (AC Tornádo)

Sparta – Ateeray 3:9 (2:5)

Góly: D. Rusnák 2, P. Polák – M. Lovás 3, B. Balšianok 2, M. Macko 2, T. Gregor, P. Rončak

Starí páni – ANK Pegi 11:1 (5:0)

Góly: M. Huťka 3, P. Matúška 3, J. Kyba, V. Čaniga, J. Hirschman, P. Cajka – A. Šimko

FK Plus – FC Fončorda 3:0 (1:0)

Góly: I. Majer, F. Medvec, J. Tajboš

BuK VL si poradil s Nulovou šancou, Atak zdolal Adrenalín

Aj v Tami aréne na Tatranskej sa v piatok odohrali štyri zápasy. Program 3. kola 3. B ligy odštartoval zápasom Nulová šanca – BuK VL. Po prvom polčase ešte Nulová šanca živila nádej na bodový zisk, keď zaostávala za súperom len o dva góly. V druhej polovici zápasu už ale hráči BuK VL súperovi gólovo odskočili a vyhrali 5:10. Až o polovicu gólov tímu BuK VL sa postaral Roman Hrehor. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Následne si zmerali sily mužstvá Adrenalínu a Ataku. Druhé menované mužstvo si v prvej 25-minútovke vypracovalo nádejný trojgólový náskok, ktorý ešte v úvode druhého dejstva navýšilo na 1:5. Adrenalín následne tromi gólmi v rade zdramatizoval zápas, no Atak si v závere poistil výhru gólom na konečných 4:6. Aj z tohto stretnutia vám prinášame fotogalériu. Vo zvyšných dvoch zápasoch sa zrodili vysoké výhry Bezvetria a zatiaľ bodovo stopercentného Arsenalu.

3. B liga – 3. kolo – piatok 17. september – Tatranská

Nulová šanca – BuK VL 5:10 (2:4)

Góly: J. Mrváň, P. Daubner, L. Melaga, D. Rýs, M. Badinský – R. Hrehor 5, M. Huťka 2, P. Vetrák, J. Beňak, M. Latinák. ŽK: J. Mrváň – P. Potančok

Adrenalín – Atak 4:6 (1:4)

Góly: S. Cracco 2, J. Sekereš, L. Handlovský – A. Puzio 2, D. Borbuliak, V. Almáši, R. Oravec, J. Repka. ŽK: V. Almáši (Atak)

Orange Alligators – Bezvetrie 1:11 (1:4)

Góly: M. Paulik – D. Mihalíček 6, A. Čilík 4, M. Glončák. ŽK: M. Hric, E. Kobelar, A. Slotta – M. Michal, J. Orovčík. ČK: M. Paulik (Orange Alligators)

Viking Stavanger – Arsenal FC 3:10 (2:4)

Góly: L. Vešelényi 2, S. Bálint – M. Mesík 2, Mat. Dušička 2, K. Bílek, P. Vikarský, Mar. Dušička, T. Bartošík, M. Kubacký, R. Latta

Sumár sobotných zápasov 3. kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.