V sobotu 18. septembra sa na banskobystrických umelých trávnikoch odohrali zvyšné stretnutia 3. kola súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu. Prinášame vám sumár sobotných zápasov s fotogalériou z duelov Hellius – FC Banda a Zlepenec – Ajax.

Galacticos uštedrili Hančurke 20-gólový debakel

V sobotu dopoludnia sa v Jakube odohrali zvyšné tri zápasy 3. kola 1. ligy. V prvom z nich platil po 25 minútach vyrovnaný stav 3:3, keď za Lazio strelil hetrik Pavel Širka. Skackavá odpovedala dvomi gólmi Erika Hrica a presným zásahom Michala Kondera. Po zmene strán poslal Skackavú do vedenia Branislav Žilinec. Lazio ale dokázalo zápas otočiť, keď na 4:4 vyrovnával svojím štvrtým gólom Širka a v závere rozhodol o výhre svojho tímu dvojgólový Ján Medveď.

Následne prišiel na rad súboj dvoch 6-bodových tímov. Vyrovnaná bitka z toho ale nebola. Galacticos nastrieľali Hančurka Teamu desať gólov už v prvom polčase a ďalšiu desiatku si pripravili aj do druhého dejstva. Až sedem gólov strelil Róbert Greško, ďalších šesť pridal Filip Rafanides. Darilo sa aj Andrejovi Glembovi z Hančurka Teamu, ktorý strelil šesť gólov, no bol jediným strelcom svojho mužstva.

Za zápas kola sme označili posledný duel 3. kola 1. ligy, v ktorom sa Bianconeri ujali vedenia nad 1. FC DAN po góle Vladimíra Giertla. Tím 1. FC DAN do prestávky otočil stav stretnutia dvomi gólmi Dávida Kaňuka. Bianconeri si v druhom polčase prinavrátili vedenie gólmi Mareka Švedu a Martina Kučeru. Záver zápasu priniesol drámu. Na 4:2 zvyšoval Lukáš Berec, no hráči 1. FC DAN sa ešte vrátili do zápasu. Na 4:3 znižoval Kaňuk, ktorý tak zavŕšil hetrik a po góle Stanislava Maskaľa platil v predposlednej minúte stav 4:4. Body sa napokon nedelili, keďže v poslednej minúte rozhodol o výhre Bianconeri svojím druhým gólom v zápase Giertl.

1. liga – 3. kolo – sobota 18. september – Jakub

Lazio – Skackavá 6:4 (3:3)

Góly: P. Širka 4, J. Medveď ml. 2 – E. Hric 2, M. Konder, B. Žilinec.

Galacticos – Hančurka Team 20:6 (10:2)

Góly: R. Greško 7, F. Rafanides 6, P. Tužinsky 3, F. Kaľavský 2, M. Považanec, E. Gaško – A. Glemba 6.

Bianconeri – 1. FC DAN 5:4 (1:2)

Góly: V. Giertl 2, M. Šveda, L. Berec, M. Kučera – D. Kaňuk 3, S. Maskaľ. ŽK: V. Giertl – S. Maskaľ

Dream Team opäť remizoval, ŠKP B200 na čele tabuľky po výhre nad EFCE Brocak

V sobotu odpoludnia sa v Jakube odohralo kompletné 3. kolo 2. ligy. V úvodnom zápase viedol Dream Team nad 3PE aj vďaka hetriku Ondreja Zeleňanského po prvom polčase 1:3. Zeleňanský pridal po zmene strán aj štvrtý presný zásah, ale Dream Teamu ani vedenie 1:4 na trojbodový zisk nestačilo. Vďaka hetriku Mariana Ondrejku a dvom gólom Martina Porubského sa tímu 3PE podarilo vydolovať aspoň bod. Dream Team zachránil od označenia “babrák kola“ fakt, že dokázal aspoň bodovať.

V ďalšom zápase 3. kola 2. ligy porazila Mladosť aj vďaka piatim gólom Jána Tešlára Pingošov. TJ Požiarnik Vlkanová si schuti zastrieľal proti poslednému Aquaduxu, keď vo svojich radoch našiel dvoch 6-gólových strelcov – Miroslava Rajnohu a Patrika Diana. Erima „98“ je o skóre druhá po tom, čo porazila na nulu Sosaurus. Riečka zdolala v dramatickom súboji Jogu Bonito. ŠKP B200 si aj vďaka hetriku Pavla Spodniaka poradilo s EFCE Brocakom a dostalo sa na čelo druholigovej tabuľky.

2. liga – 3. kolo – sobota 18. september – Jakub

3PE – Dream Team 5:5 (1:3)

Góly: M. Ondrejka 3, M. Porubský 2 – O. Zeleňanský 4, P. Krutý. ŽK: A. Petrovič – P. Krutý, P. Čiliak

Pingoši – Mladosť BCF 4:7 (2:4)

Góly: L. Dvorský, A. Duriš, V. Močáry, M. Potančok – J. Tešlár 5, J. Čief, F. Nosko

TJ Požiarnik Vlkanová – Aquadux 17:3 (9:1)

Góly: M. Rajnoha 6, P. Dian 6, I. Šteiniger 3, M. Piecka 2 – M. Slančík 3. ŽK: I. Šteiniger (TJ Požiarnik Vlkanová)

Sosaurus – Erima „98“ 0:7 (0:2)

Góly: S. Škropek 2, R. Demian 2, M. Vozár 2, R. Olejník. ŽK: M. Krajčovič – S. Škropek

Riečka – Joga Bonito 6:5 (2:1)

Góly: S. Srnka 2, B. Halupka 2, J. Náčin 2 – T. Longauer 2, J. Zaťka, P. Šipula, O. Longauer

ŠKP B200 – EFCE Brocak 9:3 (4:1)

Góly: P. Spodniak 3, P. Ondrejka 2, R. Nehéz, Ľ. Pročka, M. Dirbák, P. Uhliarik – P. Vrbjar, V. Doffek, J. Plžik

Partizán BB a Zlepenec vyhrali aj tretí zápas

V NIKE aréne pod fakultou UMB sa v sobotu odohrali zvyšné štyri stretnutia 3. kola 3. A ligy. V prvých dvoch z nich sa zrodili jednoznačné výhry tímov PSK a Partizán BB. PSK pritom gólovo potiahol aj strelec kola Ján Pavlík.

Následne sa proti sebe postavili hráči Helliusu a Bandy, ktorá sa ujala vedenia v zápase. Behom dvoch minút sa Helliusu podarilo otočiť na 2:1, FC Banda následne vyrovnala, no Hellius sa pred prestávkou dostal opäť do vedenia. V druhom dejstve mal navrch opäť Hellius, za ktorý sa celkovo štyrikrát presadil Dominik Eperješi. Z tohto duelu vám prinášame aj fotogalériu.

Program 3. kola 3. A ligy uzavrel duel Zlepenec – Ajax, z ktorého vám taktiež prinášame aj fotogalériu. Do vedenia sa ako prví dostali hráči Zlepenca, no Ajax dokázal ešte v prvom polčase otočiť na 1:2. V druhej 25-minútovke chceli hráči Zlepenca využiť početnejšiu lavičku a prevýšiť súpera kondične. O obrat sa napokon postaral Rastislav Bartelt, ktorý dvomi gólmi v rozmedzí necelých dvoch minút rozhodol o tretej výhre Zlepenca.

3. A liga – sobota 18. september – NIKE aréna

PSK – FK Batra Tanka 18:2 (7:1)

Góly: J. Pavlík 8, E. Kruppa 5, O. Zrubák 3, T. Fleischaker, M. Bobor – J. Štefanovie, A. Strelec. ČK: J. Mrváň (FK Batra Tanka)

Partizán BB – Borussia 11:3 (2:1)

Góly: Mich. Lakomčík 4, S. Pepinovic 4, L. Koppa, A. Dula, J. Hirjavec – E. Masár, R. Zamboj, R. Terem. ŽK: E. Masár (Borussia)

Hellius – FC Banda 7:4 (3:2)

Góly: D. Eperješi 4, M. Mrváň, M. Zemko, R. Urda – E. Koliada, Y. Satanovskyi, K. Sinyelnikov, A. Yashkin. ŽK: M. Mrváň, P. Lichý – A. Kazachek

Gunners neinkasovali ani v 3. kole, Salve zaskočilo Ortotech

V Tami aréne na Tatranskej boli v sobotu na programe zvyšné štyri zápasy 3. kola 3. B ligy. V prvom z nich sa body delili. Nový tím Gunners zložený z mladých futbalistov zatiaľ valcuje súperov v 3. B lige. Proti Juniperusu opäť úradovali bratia Reptišovci, ktorí si pripísali po hetriku. Ani Juniperus nenašiel recept na obranu Gunners, ktorí neinkasovali ani v treťom zápase.

Stálica súťaže – FC Ortotech si na FC Salve určite verila. Salve sa však postupne aklimatizuje v novej súťaži a po prehre a remíze v prvých dvoch kolách dokázalo v 3. kole po prvýkrát na Tatranskej zvíťaziť. Pri chuti bol Michal Buzák, ktorý sa postaral o tretinu gólov FC Salve. Program 3. kola 3. B ligy zakončil duel FK Amatéri – FC Medojed, v ktorom aj vďaka hetriku Lukáša Jeziorskiho zvíťazili Amatéri.

3. B liga – 3. kolo – sobota 18. september – Tatranská

Malonas – Enzo 3:3 (2:3)

Góly: H. Lehotský, M. Funiak, J. Murin – I. Hak, R. Mocik, T. Žaloudek

Gunners – FC Juniperus 7:0 (2:0)

Góly: P. Reptiš 3, R. Reptiš 3, D. Matis. ŽK: P. Reptiš, J. Maďar – M. Koštial

FC Salve – FC Ortotech 12:4 (6:3)

Góly: M. Buzák 4, M. Čižnár 3, J. Jeziorski, M. Rumanovský, P. Časnocha, M. Fečko, M. Dien – P. Potančok, J. Sršeň, P. Konder, R. Slobodník

FK Amatéri – FC Medojed 6:3 (3:2)

Góly: L. Jeziorski 3, M. Ponický 2, M. Pilát – J. Rosinský, J. Verner, V. Klemanič

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 313 gólov (priemer 10,8 gólu na zápas)

Najlepší strelec: Ján Pavlík (PSK – 3. A liga) – 8 gólov

Najviac gólov: 1. liga – Galacticos – Hančurka Team 20:6 (10:2)

Najmenej gólov: 3. A liga – FK Plus – FC Fončorda 3:0 (1:0)

Zápas kola: 1. liga – Bianconeri – 1. FC DAN 5:4 (1:2)

Babrák kola: 3. A liga – AC Tornádo – Alcatraz 5:6 (3:1)

Sumár piatkových zápasov 3. kola nájdete tu. Výsledkový servis vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.