Základná časť dvoch hokejbalových súťaží už skončila. Uplynulý víkend bolo na programe 1. kolo play off, do ktorého postúpilo osem najlepších mužstiev z každej ligy.

1.BBHbL – štvrťfinále

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA (1.) – HbK PANTHERS (8.) 2:0 na zápasy

1. zápas

Hokejbal - play off - 13.09.2015 - Banska BystricaHbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA  – HbK PANTHERS 7:4

Prvé stretnutie bolo pomerne bohaté na ovocie hokejbalu. Štyrmi gólmi do siete Panthers sa prezentoval Ján Babic a asi najviac dopomohol k výhre bystrického celku.

2. zápas

HbK PANTHERS – HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA 3:7

Druhé meranie síl dopadlo podobne. Ani tri góly Mariána Puškára nestačili Panthers na to aby boli úspešní, na opačnej strane sa blysol hetrikom Stanislav Srnka.

HbK COCRA RADVAŇ (2.) – HbK EAGLE (7.) 2:1 na zápasy

1. zápas

HbK COCRA RADVAŇ – HbK EAGLE 1:7

V prvom stretnutí sa favorizovaní Radvančania zmohli len na jeden gól, ktorý strelil Erik Chudý. Po debakli sa čtralo prekvapenie v podobe postupu HbK Eagle.

2. zápas

HbK EAGLE – HbK COCRA RADVAŇ 3:5

V druhom súboji už dominovala Cocra, aj keď to nebolo až také jednoznačné. Najmä trojgólový Rastislav Gašpar ml. sa pričinil o to, že rozhodovať o postupe do semifinále sa bude až v treťom súboji.

3. zápas

HbK COCRA RADVAŇ – HbK EAGLE 2:0

Tretí súboj sa odohral ihneď po tom druhom, ale brankári už nelovili loptičku zo siete toľkokrát ako tomu bolo v prvých dvoch dueloch. Opäť bol ústrednou postavou Rastislav Gašpar ml., ktorý sa dokázal znovu presadiť. Pridal sa aj Zdeno Berko a tak rozhodol o postupe favorizovanej HbK Cocry Radvaň do semifinále.

HbK KRUPINA (3.) – HbK SPARTANS (6.) 2:0 na zápasy

1. zápas

HbK KRUPINA – HbK SPARTANS 4:3

Sobotňajší duel vyšiel lepšie Krupine, ktorá sa ale poriadne natrápila. Za ňu sa presadil dvakrát Matúš Kohút a po góle pridali Martin Šávolt s Jánom Murínom. Za Spartans sa presadil Lukáš Bešina a dokonca dvakrát Peter Magurský, ale ani jeho príspevok nestačil na výhru.

2. zápas

HbK SPARTANS – HbK KRUPINA 2:5

Druhé stretnutie dopadlo podobne, Krupina mala tentoraz ešte viac navrch. Opäť dal o sebe vedieť Magurský dvomi trefami do čierneho, ale napokon sa netešil. Na druhej strane zaťažili konto súpera dovedna piatimi gólmi Patrik Jánovský (dva góly), Tomáš Paulíny, Matúš Kohút a Matej Mitter.

HbK ŽIAR NAD HRONOM – MiB ZVOLEN 2:0 na zápasy (oba kontumačne 5:0)

Semifinálové dvojice (zápasy sú na programe 19., resp 20. septembra)

HbK ONE TAXI BANSKÁ BYSTRICA (1.)  – HbK ŽIAR NAD HRONOM (4.)

HbK COCRA RADVAŇ (2.)  – HbK KRUPINA (3.)

2.BBHbL – štvrťfinále

HbK WORMS (1.) – VIKING WARRIORS (8.) 2:0 na zápasy

1. zápas

HbK WORMS – VIKING WARRIORS 9:2

V sobotu víťaz základnej časti nedal šancu svojmu súperovi, hetriky zaznamenali hneď dvaja ich hráči a to Pavol Kukučka a Rastislav Čierny. O oba góly Viking Warriors sa postaral Michal Zvada.

2. zápas

VIKING WARRIORS – HbK WORMS 4:5

Druhý súboj už priniesol vyrovnanejšiu partiu, na ktorej konci sa z postupu tešil favorit. Po dva góly dali za Vikingov Peter Oravkin a Andrej Slašťan, no ani štyri zásahy v sieti silného súpera na výhru nestačili.

SERAFINS EAGLES (2.) – HbK FORESTERS (7.) 2:1 na zápasy

1. zápas

SERAFINS EAGLES – HbK FORESTERS 2:3

Hokejbal - play off - 13.09.2015 - Banska BystricaSerafins ako veľký favorit v prvom zápase s Foresters zakopol. Postaral sa o to najmä dvojgólový Garik Melkumyan a gól dal aj Patrik Líška.

2. zápas

HbK FORESTERS – SERAFINS EAGLES 2:11

Druhý zápas bol už z úplne iného cesta, Serafins zapli na plné obrátky a výsledkom bol veľký debakel. Melkumyan opäť strelil dva góly, ale z výhry sa jeho tím neradoval. Na druhej strane spomeňme hetrik Petra Silu.

3. zápas

SERAFINS EAGLES – HbK FORESTERS 3:1

V rozhodujúcom treťom súboji rozhodli Sila, Veselovský a Dudáš o zaslúženom postupe Serafins Eagles. Na seba však nenechá zabudnúť kanonier Foresters Melkumyan, ktorý skóroval aj v treťom stretnutí so silným súperom.

HORNÁ VES SHARKS (3.)  – AUTOS BB (6.) 2:0 na zápasy

1. zápas

HORNÁ VES SHARKS – AUTOS BB 2:0

O pomerne tesnú výhru mierneho favorita sa postarali v sobotu Mičinec a Schwarz. Horná Ves ukázala výbornú defenzívu, keď nedovolila súperovi skórovať.

2. zápas

AUTOS BB – HORNÁ VES SHARKS 2:5

V druhom súboji si už Sharks neudržali čisté konto, to ich ale nemuselo mrzieť, pretože ho vyhrali a postúpili do semifinálových bojov. Za Hornú Ves sa opäť presadil Schwarz a o ďalšie góly znamenajúce postup sa pričinili Hogh, Mak, Pluhár a Záhorec. Jediné čestné dva góly v play off za bystrický celok zaznamenali dvaja Jakubovia – Moravčík a Gajan.

HbK RADVAŇ STARS (4.) – HbK MONARCHS ZVOLEN (5.) 2:1 na zápasy

1. zápas

HbK RADVAŇ STARS – HbK MONARCHS ZVOLEN4:3

Vyrovnanú sériu sa dalo očakávať pri súboji štvrtého tímu s piatym a vcelku tomu bolo naozaj tak. Za Radvaň hviezdil trojgólový Michal Leško a dôležitý bol aj zásah Rastislava Gašpara st. pri mimoriadne tesnom výsledku.

2. zápas

HbK MONARCHS ZVOLEN – HbK RADVAŇ STARS 3:2 po samostatných nájazdoch

Ešte vyrovnanejšiu partiu prinieslo druhé meranie síl, v ktorom mal veľké slovo dvojgólový Rastislav Gašpar st. a za Monarchs skóroval Nemec a Žiak. Rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. Rozhodujúce dva premenili Václavík a hrdina zápasu Žiak a Monarchs posunuli sériu do tretieho zápasu.

3. zápas

HbK RADVAŇ STARS – HbK MONARCHS ZVOLEN 6:0

Asi málokto by po predchádzajúcich dvoch vyrovnaných dueloch predpovedal debakel, ktorý Radvaň uštedrila súperovi. Skvelý Leško opäť zavŕšil hetrik, dvakrát sa trafil Makovický a raz Krokvička a bolo vymaľované.

Semifinálové dvojice (zápasy sú na programe 19., resp 20. septembra)

HbK WORMS (1.) – HbK RADVAŇ STARS (4.)

SERAFINS EAGLES (2.) – HORNÁ VES SHARKS (3.)