V uplynulú sobotu 10. októbra sa v Banskej Bystrici na náročnú trať postavilo množstvo malých offroad modelov áut s pohonom 4×4 od modelárov z klubov z celého Slovenska.

4v marci sme vás informovali, že nadšenci automodelári s trialovými RC modelmi áut  vybudovali na Ružovej ulici pod areálom UMB areál pre preteky takýchto malých vozidiel. Modelári so svojimi modelmi pretekali v členitom teréne, na ktorom museli prekonať celkovo šesť sekcií, každú s 35-timi bránkami. Napokon museli ich modely pod ich riadením zvládnuť aj výjazd do strmého kopca. Trať preverila obratnosť jazdcov a kvalitu , jazdnosť a odolnosť postavených modelov.

„Trialové preteky sú jazda RC 4×4 modelov v určenom teréne medzi jednotlivými bránkami. Snaha jazdca je danú trať prejsť v čo najkratšom čase bez získaných trestných bodov za prípadný dotyk bránky alebo núteného dotyku jazdca s modelom. Víťazom sa stal v každej kategórii pretekár s najnižším počtom trestných bodov a najnižším časom za prejazd,“ priblížil pre BBonline.sk organizátor podujatia Marcel Styk.

RC4x4 modely sú batériou poháňané modely áut v mierke 1:10 ovládane RC súpravou. Každý model je jedinečný podľa úprav približujúcich sa k reálanemu autu podľa predstáv jeho majiteľa. Banskobystrickí modelári s touto záľubou sa združujú v klube RC 4×4 SK, ktorý pravidelne organizuje podobné súťaže. Viac informácií o ich činnosti nájdete na facebook stránke.