Úvodný duel tohtoročnej série hokejových zápasov medzi študentmi Univerzity Mateja Bela priniesol skvelú atmosféru na tribúnach a množstvo zvratov na ľade s konečným zaslúženým triumfom pre právnikov.

Študenti Právnickej fakulty sa stali pomyselnými víťazmi turnaja aj minulý rok, k čomu im dopomohlo aj tesné víťazstvo nad ekonómami. Tí im preto mali čo oplácať a od úvodného hvizdu sa hral hokej z jednej strany na druhú. Lepší vstup do stretnutia však mali právnici, keď už po pár minútach viedli 2:0. Potom prepli na vyššie obrátky ekonómovia a favoritov zatlačili do obrany. Z viacerých príležitostí ale skórovali iba raz a prvá tretina skončila tesným jednogólovým vedením právnikov.

Druhé dejstvo prinieslo dramatický hokej plný zvratov. Právnici pôsobili na ľade nekonsolidovane, akoby im došiel dych a ekonómom, hnaným početným publikom, narástli krídla. Oporou minuloročného víťaza bol opäť brankár Juraštík, ktorý vychytal množstvo stopercentných šancí súpera. Právnikom sa tiež darilo trestať nedisciplinovanosť ekonómov a premieňať trestné nájazdy. Po druhej tretine viedli ekonómovia o jeden gól.

Záverečná časť hry rozhodla o osude stretnutia. Právnici posielali na ľad to najlepšie, čo v zostave mali a okamžite vyrovnali. Následne pridávali jeden gól za druhým a vyslyšali aj fanúšikov z tribún, ktorí si želali desiatku v sieti súpera. To už atmosféra vrcholila, oba tábory hnali svojich hráčov dopredu, hlasovú prevahu mali ekonómovia. Na ľade však právnici nepripustili žiadne prekvapenie a bezpečné vedenie 10:5 si ustrážili až do konca. Oslavy sa potom premiestnili na ľadovú plochu, kde nadšení fanúšikovia vtrhli za svojimi hráčmi.