Jeden z najpopulárnejších a najrozšírenejších športov na Slovensku začal písať počas uplynulého víkendu svoje 19-te pokračovanie aj v Banskej Bystrici. Celkovo 22 tímov združených v Banskobystrickej hokejbalovej únii sa pustilo do súbojov v prvej a druhej lige, aby zabojovali o putovný pohár Ľubomíra Čellára.

BBonline.sk - Hokejbal - 19.04.2015 - Banska BystricaOficiálny štart Ligy bol naplánovaný na 4. apríla, avšak vplyvom počasia musel byť preložený o dva týždne neskôr. „Prudké ochladenie počas veľkonočných sviatkov nedovolilo začať ligu skôr, a to i napriek maximálnemu nasadeniu pracovníkov Bytového podniku mesta Banská Bystrica, ktorí nakoniec za pomoci nás všetkých pripravili ihrisko na vynikajúcej úrovni,“ uviedol Boris Franko predseda BBHbÚ. Úvodné buly 4. kola ligy symbolicky vhodil viceprimátor Martin Turčan: „Hokejbal patrí k športom, ktorý snáď každý z nás hral ako dieťa na sídlisku. S hokejbalovou úniou spolupracujem už niekoľko rokov a bol by som rád, keby sa nám darilo v meste vytvárať tomuto športu čo najlepšie možné podmienky,“  povedal.

1.BBHbL – 4. kolo

BBonline.sk - Hokejbal - 19.04.2015 - Banska BystricaV štvrtom kole zaujal debakel Zvolenu, o ktorý sa postarali Radvančania. Po tretinách 3:0, 3:1 a 4:1 z toho bol napokon výsledok 10:2. Hetrikom dopomohol Radvani k hladkému víťazstvu Chudý, za zmienku stoja aj dva góly Mojžiša. Modrý Kameň si poradil s HbK Panthers, aj keď po dvoch tretinách bolo skóre 1:1. Na strely to bolo celkovo 16:34, takže Modrokamenčania si tri body zaslúžili, no rozhodli o nich až v poslednej tretine. Dôležitý bol najmä presný zásah na 2:1, ktorý sa javil ako víťazný, jeho autorom bol kapitán ŠK 3M Erik Bariak. One Taxi hostilo Spartans a po prvej tretine vyhrávalo vďaka Jurajovi Petrovi. V druhej časti gól nepadol a všetko bolo otvorené. One Taxi ovládlo tretiu pasáž hry o čom svedčí aj pomer streleckých pokusov 12:2. Z týchto dvanástich striel sa ujali dve – Tomašikova a Babicova a bolo z toho čisté konto pre brankára Marinca. Krupina rozhodla o svojej výhre už v prvých dvoch tretinách, po ktorých bol výsledok 3:0. Proti Hliníku nad Hronom skóroval v prvej tretine Kohút, v druhej Výboh a Hrčka. Žiar zvíťazil nad Plej Bojs najtesnejším možným rozdielom, o rozhodujúci gól sa postaral už v prvej tretine kapitán Žiaru Jančiar.

2.BBHbL – 4. kolo

BBonline.sk - Hokejbal - 19.04.2015 - Banska BystricaV 4. kole sa zrodil poriadny debakel, keď Worms rozbili Vikingov 11:0, hetrikom sa prezentoval Náčin. S výpraskom odišli aj Motyčky, tam dal hetrik kapitán zvolenského celku Nemec. Zaujímavosťou je, že Motyčky vyslali na zvolenského gólmana Krajčiho len päť striel. V súboji Rangers – Tigers v prvej tretine nelovil loptičku zo siete ani jeden brankár, až v druhej sa dostali Tigers do vedenia zásluhou Plavuchu. Na začiatku tretej tretiny sa podarilo vyrovnať kapitánovi Rangers Vetrákovi, no hneď vzápätí prinavrátil tesný náskok svojmu tímu Hudec. V úplnom závere poistil zisk troch bodov gólom na 1:3 Búrik. V zápase Valaskej s Autos BB padali góly len v poslednej časti. Wanderers vyhrávali gólom Veselovského z úvodnej minúty tretej tretiny, no Autos sa podarilo vyrovnať zásluhou Kupca. A tak sa šlo do predĺženia, v ktorom mali viac šťastia hráči Valaskej. Radvaň si ľahko poradila s Foresters po tretinách 2:1, 2:0, 1:1. Serafins Eagles nestačili na Hornú Ves, tá bola mimoriadne efektívna, keď z 13-tich striel dala 4 góly.

12. VIKING WARRIORS 1 0 0 0 1 0:11 -11 0

1. Liga – STRED a 2. Liga Banská Bystrica sa z malej mestskej ligy rozrástla na jednu z najväčších a najkvalitnejších v rámci Slovenskej hokejbalovej únie. Vo viac ako päťstovke registrovaných hráčov pôsobia aj mnohé známe mená ako Tomáš Zigo, Rastislav Gašpar či Juraj Petro. V minulosti v nej pôsobili aj hokejové legendy Michal Handzuš či Vladimír Országh. Liga tiež „vychovala“ majsterky sveta v hokejbale Nikolu Kaliskú a Zuzanu Kolcunovú či posledného majstra sveta do 20 rokov Matúša Kohúta.