Na vložený zápas 27. kola hokejovej extraligy pripravil banskobystrický klub akciu v podobe zľavneného vstupného do všetkých sektorov na štadióne. Domáci hráči sa však s „dvadsiatkármi“ natrápili a nečakane prehrali po samostatných nájazdoch.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Orange SR 20 2:3 po s.n. (1:0, 1:2, 0:0, – 0:0, 0:1)

Góly: 4. a 30. Heizer – 22. a 31. Gašpar, rozhodujúci nájazd premenil Horanský. Zápas sledovalo 1185 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Martin, Saracino, Macháček, Bambúch, Meland, Rosandič, Zošiak, Styk – Hudec, White, Handlovský – Macík, Heizer, Kadura – Chovan, Zigo, Lunter – Žilka, Hegyi, Dolník.

hc 05 - 20 orange 020Zostava SR 20: Baroš – Predajniansky, Luža, Dinda, Rusina, Bačík, Gachulinec, Černák, Valjent – Koyš, Kolena, Horanský – Rehák, Gašpar, Rzavský – Horvát, Mlynčár, Minárik – Tibenský, Šimun, Skalický.

V prvej tretine pritom nič nenaznačovalo, že cestu Baranov za víťazstvom by mohlo niečo ohroziť. Už v štvrtej minúte prekonal Baroša v hosťujúcej bráne vo forme hrajúci Heizer. Do konca úvodnej dvadsaťminútovky mohli pridať ďalšie góly Žilka či Saracino. Mladí reprezentanti Slovenska sa s výnimkou Minárikovej príležitosti do útoku vyberali iba sporadicky a zameriavali sa predovšetkým na pozorné bránenie.

Do prostrednej časti hry vstúpili vymenení mladíci.  V 22. minúte úspešne tečoval strelu od modrej čiary do domácej brány Gašpar a vyrovnal na 1:1. Aj napriek ďalším dobrým príležitostiam hostí sa však o osem minút neskôr dostali do vedenia opäť Banskobystričania zásluhou aktuálnej streleckej hviezdy Heizera – 2:1. „Pomaranče“, v ktorých drese nastúpilo aj viacero hráčov Banskej Bystrice, ale  okamžite odpovedali zásluhou dorážky Gašpara. Záver druhého dejstva okorenila ešte veľká príležitosť Hudeca a hromadná bitka po nešetrnom zákroku domáceho Handlovského.

V tretej tretine sa Banskobystričania všemožne snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no nepomohol im ani záverečný drvivý tlak, pri ktorom nechýbalo Heizerovi veľa, aby zavŕšil hetrik. Keď HC ’05 nevyužilo dobré príležitosti ani v predĺžení, prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých sa ako jediný presadil Horanský a rozhodol tak o prekvapujúcom víťazstve mladíkov na ľade tretieho tímu tabuľky.

Barani v piatok na domácom ľade o 17.30 h privítajú Piešťany.