Obyvatelia Šalkovskej cesty majú na kompetentných ťažké srdce. Príjazd k domom na ich ulici je už niekoľko mesiacov skrz prepadnutú odvodňovaciu ryhu.

Po zime sa mriežka odtoku prepadla a od vtedy miestni márne čakajú na opravu. Riešením zo strany cestárov bolo dosiaľ len osadenie zvislej dopravnej značky, no dnes tam už nie je ani tá. “Dva mesiace vyvolávame na úrad a vkuse počúvame len, že nie sú peniaze alebo o týždeň zas, že zodpovedná osoba je na PN,” hovorí jeden z obyvateľov ulice Andrej Hogh.

Situácia pripomína napríklad vlaňajší, rovnako niekoľko mesiacov sa ťahajúci problém, s rozbitými a chýbajúcimi sklenenými výplňami na podchode v centre mesta. Vtedy mohli byť dokonca priamo ohrozené ľudské životy, ale chýbajúce financie odďaľovali aj túto opravu. Pár týždňov po medializácii bol podchod opravený a mesto už hovorilo o tom, že výška nutných finančných prostriedkov nie je prioritná, pretože ide o zabezpečenie bezpečnosti a zdravia Banskobystričanov. Tentokrát síce nejde o priame ohrozenie životov obyvateľov, ale minimálne o neustále poškodzovanie ich osobných automobilov, ktorých opravu si napokon budú musieť hradiť z vlastného vrecka. Určite pritom nejde v rámci mesta po uplynulej zime o ojedinelý prípad.