Aktuálne 47. kolo hokejovej Tipsport extraligy priviedlo pod Urpín najslabší tím extraligy, Nitru. Tá najskôr nejavila výrazné známky odporu a Banskobystričania držali opraty zápasu s dvojgólovým vedením vo svojich rukách. Silná desaťminútovka hostí však všetko zmenila.

HC ’05 Banská Bystrica – HK Nitra 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Góly: 16. Ján Sýkora (Miroslav Hlinka), 40. Kútny (Ján Sýkora, Češík), 47. Jokila (Kristoffersson) – 28. Hamrák (H. Ručkay), 51. Ordzovenský (Segľa), 56. Radulay (Bača), 58. Štefanka (Hrnka)

Zostavy tímov:

HC ‚Banská Bystrica: Chorošun – Grman, Bambúch, Brňák, Kubka, Beňa, Huba, Matoušek, Novajovský – Nemček, Jokila, Kristoffersson – Ján Sýkora, Pulliainen, Hlinka – Hričina, Češík, Kútny – Marcinek, Heizer, Kokavec

HK Nitra: Fedor – Rais, Ďurák, Vosátko, Ordzovenský, Gurčík, Bača, Grman, Tůma – Ručkay, Hamrák, G. Saliji – Radulay, Štefanka, Kropáč – Hrnka, Segľa, Mašlonka – Šumichrast, Piačka, Bene

"Barani" obliehali súperovu bránu, no vyložených šancí veľa neprichádzalo. Nitru prestrieľali 40:27, na víťazstvo to však nestačilo.

Zápas kvalitatívne slabších tímov sa rozbiehal podľa očakávaní pomalšie. V druhej minúte síce po Češíkovej nahrávke strieľal Kútny, no táto akcia s následnými dorážkami bola jediným výraznejším momentom prvej desaťminútovky. Aj vďaka trom vylúčeniam na strane hostí však mali v prvom dejstve optickú prevahu Banskobystričania. „Barani“ gólovo udreli v 16. minúte, keď Hlinkovu nahrávku zužitkoval navrátilec v zostave Ján Sýkora. Aj naďalej to bol jednostranný hokej s minimom nebezpečných šancí. Ďalší gól tak v tomto dejstve nepadol.

Hneď prvé sekundy druhej tretiny mohli priniesť gól na obidvoch stranách. Najskôr útočil Garip Saliji a z následného protiútoku v prečíslaní troch na jedného zakončoval Pullainen. Nahrávku však nezvládol a odkrytú bránu minul. Domácich o to viac zamrzel moment z konca 28. minúty, kedy im počas presilovej hry ušiel Ručkay s Hamrákom a druhý menovaný vyrovnal skóre stretnutia. V ďalšom priebehu sa oba tímy prezentovali tvrdou hrou, pričom viac z hokejového umenia bolo možné sledovať až v 32. minúte, kedy Nitrania na čele s Hamrákom poriadne precvičili domácu obranu, v tomto prípade však bez gólu. Skóre sa aj napriek tomu do druhej sirény menilo. Udialo sa tak na druhej strane klziska 50 sekúnd pred koncom, keď Kútny našiel Sýkoru, ten mu nahrávku vrátil a bolo 2:1.

Najlepšia šanca pre hráčov spod Zobora druhýkrát vyrovnať stretnutie prišla v úvode tretej tretiny. Viac ako minútovu dvojnásobnú početnú výhodu však nevyužili, Chorošun dokonca ani nemal výrazne veľa práce. Trest prišiel v 47. minúte. Strateného puku sa zmocnil Jokila a posunul svoj tím do dvojgólového vedenia. Nervózny zápas s nie práve najatraktívnejším hokejom pokračoval. Postupne však začal naberať na obrátkach a časom bola dráma na svete. Najskôr sa v 51. minúte presadil v prečíslení 4 na 3 spomedzi kruhov obranca Ordzovenský a päť minút pred koncom vyrovnal Radulay. Keď sa už zdalo, že zápas bude smerovať do predĺženia, necelé tri minúty pred koncom šokoval banskobystrický štadión Štefanka, ktorý poslal puk do brány a svoj tím do vedenia. V bráne nahradil Rusa Matúš Kostúr. Tento taktický ťah však nepomohol, „barani“ tak dobre rozbehnuté stretnutie za stavu 3:1 zbabrali a prehrali 3:4.