Tradičný turnaj o Pohár starostu obce Priechod odštartoval pre štyri mužstvá z nášho regiónu letnú prípravu. Medzi nimi boli aj hráči MFK Dukla Banská Bystrica pod vedením trénera Norberta Juračku, ktorého sme po turnaji vyspovedali o priebehu letnej prípravy a hráčskom kádri.

Uplynulú nedeľu si to v obci Priechod vzdialenej desať kilometrov od Banskej Bystrice rozdali hráči domáceho OFK 1950 Priechod, OFK Slovenská Ľupča, ŠK Selce a novovytvoreného klubu MFK Dukla Banská Bystrica, ktorý vznikol fúziou TJ ŠK Kremnička a FK Dukla Banská Bystrica.  Ten bude pôsobiť v III. lige SsFZ a v budúcnosti sa plánuje aj spojenie s fortunaligovou Podbrezovou.

Každé z mužstiev odohralo dva zápasy v časovom rozmedzí 2×40 minút. V poradí 24. ročník odštartoval súboj Priechodu so Slovenskou Ľupčou. Domáci futbalisti vyhrávali už 3:0, no Ľupčania v závere ešte dvomi gólmi zdramatizovali stretnutie. Nakoniec sa však už stav nezmenil a do večerného finále postúpili hráči Priechodu. Druhé stretnutie prinieslo stret Seliec a MFK Dukla. Favorit tohto turnaja nedal zástupcovi V. ligy skupiny C žiadnu šancu a po výhre 4:0 sa stali druhým finalistom.

Stretnutie o bronzovú medailu lepšie zvládli hráči Seliec, ktorí po výhre 4:1 nad Slovenskou Ľupčou napravili nevydarený zápas s Duklou. Tá pokračovala vo svojej prevahe aj vo finále, keď domácemu Priechodu uštedrila debakel 7:0. MFK Dukla tak zopakovala svoj minuloročný úspech (ešte ako FK Dukla) a s celkovým skóre 11:0 obhájila titul. Dominanciu Dukly potvrdil Lukáš Ševčík, ktorý si odniesol cenu pre najlepšieho hráča turnaja.

Prehľad zápasov:

OFK 1950 Priechod vs. OFK Slovenská Ľupča 3:2
ŠK Selce vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:4

O 3. miesto:
OFK Slovenská Ľupča vs. ŠK Selce 1:4

Finále
OFK 1950 Priechod vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:7

Norbert Juračka: Jadro mužstva budú tvoriť hráči Kremničky doplnení o mladých hráčov z Dukly

Norbert Juračka (v strede v bielej košeli)

Ako hodnotíte prvé vystúpenie nového mužstva na turnaji?

Ťažko hovoriť o novom mužstve, pretože káder sa formuje z minulosezónneho jadra TJ ŠK Kremnička. Čo sa týka vystúpenia na turnaji, tak bolo vidno, že sme v takomto zložení pokope prvýkrát. Chlapci to však zvládli dobre. Zahrali si na kvalitnom teréne a turnaj sme vyhrali, takže z tohto pohľadu som spokojný.

Aké najväčšie pozitíva a negatíva ste si zobrali z tohto turnaja a čo treba zlepšiť?

Ako som hovoril, stretli sme sa prvýkrát v tomto zložení, nedostatkov tam tým pádom bolo dosť, ale nekonkretizoval by som to. Minulý týždeň sme sa venovali len hrubej príprave, takže čo sa týka herných kvalít, tak tam je ešte veľa čo zlepšovať. Začneme sa tomu venovať až v priebehu tohto týždňa, keď sa už káder dá ako tak dokopy. Určite boli nedostatky aj v súhre ale momentálne ani nebolo z čoho vychádzať, takže z tohto pohľadu z toho tragédiu nerobím. Našou prioritou na tomto turnaji bolo, aby sa chalani spoznali medzi sebou, so mnou a ja s nimi.

Ako bude prebiehať ďalšia príprava?

Tréningový proces prebieha v plnom rozsahu na ihriskách v Kremničke a čo sa týka prípravných zápasov, tak ďalší odohráme v sobotu 15. júla s FK Baník Horná Nitra u súpera. V stredu 19. júla privítame na domácom ihrisku Šaľu predbežne o 18.00 hod.  Do Slovnaft Cupu sme sa neprihlásili, a tak sme si naplánovali aj v termíne prvého kola pohára prípravný zápas a to konkrétne 22. júla vo Vrábloch s účastníkom III. ligy FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble B.

Očakávajú sa príchody a odchody z mužstva?

Káder je v riešení, konkrétne mená zatiaľ nebudem hovoriť. Základ bude tvoriť káder Kremničky doplnený určite o Maťa Staršieho, Jána Ďurča a možno nejakými mladými hráčmi, ktorí dostávali menej príležitostí v Dukle. Som však presvedčený, že na to, aby hrali tretiu ligu, majú solídnu kvalitu. Verím, že sa s týmito hráčmi dohodneme, resp. že im dokážeme vytvoriť také podmienky, aby boli spokojní a zostali naďalej v Banskej Bystrici.

Ako to vyzerá so Sašom Savičom?

Rozprával som sa so Sašom a momentálne si rieši pôsobenie v zahraničí. Samozrejme, ak by mu to nevyšlo, náš záujem je o neho eminentný, ale v prvom rade sa musí Saša vyjadriť, či bude pôsobiť v zahraničí alebo nie. Ak by sa v zahraničí na podmienkach nedohodol, určite urobíme všetko pre to, aby pokračoval v kariére v drese MFK Dukla.

Ako to bude s trénermi?

Dušan Tóth preberie mužstvo U17

Po fúzii dvoch klubov zostali na pozíciu hlavného trénera dve mená – doterajší hlavný tréner Kremničky a tréner brankárov Dukly Norbert Juračka a tréner už zaniknutého FK Dukla Dušan Tóth. Obidvaja zostanú hlavnými kormidelníkmi, avšak Juračka bude mať na starosti A mužstvo a Tóth mužstvo U17, ktoré bude pôsobiť v II. lige.