Pravidelná účasť zástupcu mesta na kontrolných dňoch a dohľad nad výstavbou novej autobusovej stanice s obchodným centrom. Toho štvrtkového sa zúčastnil s primátorom mesta aj investor, aby potvrdil, že napriek počiatočným technickým problémom stavebné práce napredujú rýchlym tempom ďalej.

DSC_0852Výsledkom rokovaní vedenia mesta a spoločnosti Primum, s.r.o., o technickom vybavení dopravnej časti autobusovej stanice, má byť ľahká orientácia v aktuálnych autobusových a vlakových spojoch, ako aj moderný dizajn.

„Teší ma, že práce po prechodnom období útlmu nabrali veľmi intenzívne tempo. Po dnešnom rozhovore som optimista a verím, že dodržíme termín, ku ktorému sa investor a zhotoviteľ zaviazali. V súčasnosti rokujeme o štandardoch, ktoré má poskytovať dopravná časť, hľadáme konsenzus s jej prepojením na obchodné priestory. Som presvedčený, že čo najskôr doladíme detaily a cestujúcim poskytneme maximálny komfort,“ hovorí  primátor mesta Ján Nosko.

„V súčasnosti vznikajú oporné steny, ktoré budú držať celé vrchné poschodie s obchodmi a parkoviskom. Onedlho budeme zapúšťať vysoké betónové stĺpy, ktoré behom týždňa začnú privážať z Brna. O 14 dní uvidíte pomaly celý skelet a do mesiaca by mal byť zastrešený,“ doplnil na mediálnom brífingu konateľ spoločnosti Primum, s. r. o. Ivan Hlaváček.

Vystavba autobusovej stanice - 25.08.2016 - Banska Bystrica

„Na začiatku výstavby autobusovej stanice sme natrafili na spodnú vodu, keďže sa nachádzame v blízkosti rieky Hron. Riešenie spočívalo v dvoch variantoch, no nakoniec sme zvolili ten, ktorý je rýchlejší a pre celý objekt výhodnejší. Celá stavba sa preto zodvihne o jeden meter, čo bude aj z hľadiska dizajnu vyzerať lepšie. Funkčnosť ostáva rovnaká, obchody sa nemenia. S otvorením počítame koncom apríla 2017, pretože naši nájomníci a prevádzkovatelia chcú už dnes potvrdiť predaj sezónneho tovaru,“ dodal Hlaváček.

Keďže aj budúci nájomcovia a prevádzkovatelia obchodov chcú mať termín dokončenia potvrdený už teraz, nič nenasvedčuje tomu, že sa to zmení. Nová autobusová stanica by tak mala byť hotová po viac ako 30-tich rokoch.