betlhem_2016-16Banskobystrická Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova aj tento rok na Námestí SNP oživuje večný príbeh o narodení Ježiška v Betleheme.

Viac než dvetisíc rokov starý príbeh, ale aj živé zvieratká a herci v dobových kostýmoch aj tento rok lákajú celé rodiny na banskobystrické námestie. Predstavenie pripomínajúce biblickú históriu odohrali počas utorka hneď v troch časoch, a rovnako o 15.00, 16.00 a 17.00 h si ho budete môcť pozrieť na rovnakom mieste aj v stredu 21. decembra. Jedná sa o posledný kultúrny program v rámci tohtoročných predvianočných trhov na Námestí SNP, ktoré sa končia v piatok. Stánky s občerstvením, ale budú k dispozícii až do 6. januára. Najbližšie sa Banskobystričania stretnú na námestí potom až 1. januára pri Novoročnom ohňostroji o 17-tej hodine, ktorému bude predchádzať koncert kapely Slovak Tango.

Spoločnosť veselých šermiarov Cassanova je tunajšia skupina ľudí zaoberajúca sa šermom, dobovými historickými výjavmi, predstaveniami a rekonštrukciami udalostí. Veselou formou prezentuje výjavy z histórie a prináša divákom dokonalú ilúziu a prenesenie do historických čias.