Quantcast

Výsledkovo aj herne sa trápiaci banskobystrickí hokejisti nastúpili v 23. kole proti predposlednému celku ligy zo Žiliny.

HC’05 Banská Bystrica – MsHK DOXXBet Žilina 2:1 po sam. nájaz. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 31. Kristoffersson (M. Kokavec, Bambúch) – 37. Smotrila (M. Drevenák, Michajlov)

Úvod zápasu priniesol málo vzruchu na oboch stranách. Divákov prebudila až šanca domáceho hráča Češíka v 11. minúte. Išiel sám na brankára, no nakoniec zvolil prihrávku Kútnemu, ktorý nepremenil. Hra následne trochu viac ožila, viac do šancí sa dostávalo HC 05, ale žiadna zo striel bránku Žiliny výraznejšie neohrozila.

Úvodná šancu druhej tretiny mal opäť Češík, no žilinského brankára Laca ani tentoraz neprekonal. Zvýšená aktivita sa vyplatila domácim v 31.minúte, Kristoffersson na druhý pokus zasunul puk do žilinskej brány. Následne mal v oslabení šancu Jokila, po ňom dorážal Tománek, ale jeho strela skončila na Lacovej žrdi. Bystričania pokračovali v tlaku, v ktorom si však nedokázali vypracovať vyloženejšie príležitosti. Nakoniec udrelo na druhej strane, keď sa žilinskí útočníci dostali do prečíslenia a akciu úspešne zakončil Smotril – 1:1. O minútu na to mohol zvrátiť stretnutie v prospech hostí T. Sýkora, ale domáceho brankára Kostúra po samostatnom prieniku neprekonal.

V tretej tretine pokračovala snaha útočníkov červeno-bielych, no spôsob ako prekonať žilinského gólmana nenašli. Keďže ani jeden tím nedokázal využiť ani presilovky, v riadnom hracom čase skončil zápas remízou. V predĺžení hrali oba celky skôr na istotu, a tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V nich sa lepšie darilo bystrickým útočníkom, v prvej sérii skóroval Paľov, a keďže Žilinčania úspešní neboli, v tretej sérii gólom rozhodol Tománek.