Slovenská atletická liga, ktorej sa zúčastňujú popredné slovenské atletické kluby a v rámci nich aj slovenskí reprezentanti, vyvrcholila vo štvrtok finálovým mítingom na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách.

Pod Urpínom jednotlivé tímy potvrdili svoju sezónnu formu. Atletickej lige tak aj po jej vyvrcholení dominovali reprezentanti AO TJ Slávia STU Bratislava. Atléti ŠK Dukla Banská Bystrica skončili vo finále druhí pred tretími pretekármi AC Stavbár Nitra. Ženy ŠK Dukla si však vybojovali prvenstvo v lige pred druhými atlétkami ŠK ŠOG Nitra a tretím tímom AO TJ Slávia STU Bratislava.

Pre domáce publikum i samotných atlétov boli však dôležitejšie, než finálny výsledok ligy, ich výkony vo sviatočný deň.

Mimoriadnu pozornosť lákala samozrejme najmä účasť najlepšieho slovenského šprintéra súčasnosti, slovenského rekordéra a halového majstra Európy z roku 2019 Jána Volka (Naša atletika Bratislava). Ten v čase 10.36 s jednoznačne ovládol stovku a dominoval aj na dvojstovke.

Reprezentanti ŠK Dukla Banská Bystrica sa však zahanbiť nenechali. Alexandra Bezeková zvíťazila na štvorstovke.  Gabriela Gajanová ovládla osemstovku a aj 1500 m trať.

Spomedzi mužov zvíťazil v čase 14.61 s na trati 110 m prekážok Matej Baluch. Radosť z výhry mu najskôr prekazila oznámená diskvalifikácia, ktorá však bola po následnom proteste prehodnotená. Pre ŠK Dukla tak získal plný počet bodov za túto disciplínu. Následne suverénne vyhral aj na 400 metrov prekážok.

Jedenásť bodov za víťazstvo pred Duklu zaknihovala aj ženská bežecká štafeta. Duklisti podľa očakávaní dominovali aj v chôdzi.

Päťtisíc metrov prešiel najrýchlejšie medzi mužmi Miroslav Úradník a medzi ženami Ema Hačundová. Úradník si dokonca napriek dažďu počas svojho preteku vytvoril na krátkej trati osobný rekord.

Plný bodový zápis potom Dukla získala aj v skoku o žrdi žien, kde zvíťazila Anna Šimková, ale aj v trojskoku mužov, kde zvíťazil Adam Hriň.

V silových disciplínach sa v hode kladivom žien presadila Veronika Kaňuchová, ktorá hodom 62,91 m za sebou nechala aj skúsenú Martinu Hrašnovú (57,29 m). Medzi mužmi sa z víťazstva rovnako tešil reprezentant ŠK Dukla Banská Bystrica Karol Končoš (60,35 m).

Plný ligový bodový zápis pre Duklu zaznamenal za prvé miesto aj oštepár Jakub Kubinec.

Videozáznam z finálového mítingu si môžete v zázname TV ESO.