Pred londýnskou Olympiádou ešte atlétov čakajú Majstrovstvá Európy v Helsinkách a to aj za účasti viacerých Slovákov. Uplynulý víkend patril domácemu šampionátu, v ktorom dominovali úspešní reprezentanti.

V sobotu kraľovala v ženskom kladive Martina Hrašnová, ktorá pocestuje aj na tohtoročné Olympijské hry v Londýne. Podobne, ako víťazka trojskoku Dana Velďáková. Svojim výkonom zaujal aj výškar banskobystrickej Dukly Peter Horák, ktorý sa výkonom 223 centimetrov kvalifikoval na blížiace sa Majstrovstvá Európy. V nedeľu síce diaľkárka Jana Velďáková zlepšila svoje doterajšie maximá a zvíťazila vo svojej disciplíne výkonom 664 centimetrov, lenže olympijský A limit je pre ňu naďalej vzdialený o vyše desať centimetrov. V behu žien na 800 metrov dominovala dlhoročná jednotka slovenského behu Lucia Klocová.

Už budúci víkend od 23. do 24. júna sa na Štadióne SNP na Štiavničkách uskutočnia Majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek. V sobotu začína program od 13.30 h a v nedeľu sa atletické zápolenia uskutočnia dopoludnia od 10.00 h.

Výsledky jednotlivých sobotňajších pretekov…

Výsledky jednotlivých nedeľňajších pretekov…