V sobotu sa na kopci nad Mlynskou ulicou v Podlaviciach uskutočnili ďalšie preteky seriálu Slovenského pohára v krňačkách. Organizátori v Podlaviciach nenechali svojej povesti nič dlžní a okrem serióznych i zábavných jázd pretekárov nechýbala dobrá atmosféra i výborné jedlo.

V sobotu, 26. januára predpoludním sa na kopci nad Mlynskou ulicou v Podlaviciach predstavilo vyše tridsať dvojíc na krňačkách.

Aj v Podlaviciach potvrdili svoju formu víťazi z predchádzajúcich pretekov vo Valaskej – Pavol Zlúky a Peter Stieranka z Čierneho Balogu. Ich čas 56 sekúnd a 391 stotín však tentokrát stačil len na druhé miesto. S časom 56 sekúnd a 171 stotín totiž na osemsto metrov dlhej a organizátormi kvalitne pripravenej trati zvíťazili Ladislav Ridzoň a Miroslav Zelenčík. Pretekári na krňačkách z Valaskej tak oplatili dvojici z Čierneho Balogu prehru z domáceho kopca, na ktorom skončili len druhí.

Miroslav Zelenčík spolu s Ľubomírou Stierankovou dominovali, podobne ako vo Valaskej, v súťaži zmiešaných dvojíc. Podlavický kopec zvládli v čase 00:59.655. Spomedzi troch čisto ženských dvojíc boli s časom 1:10.773 najrýchlejšie Patrícia Piliarová a Alexandra Vrbovská z Valaskej. Kompletné výsledky pretekov v Podlaviciach sú zachytené vo fotogalérii z podujatia, ktorú prinášame pod článkom.

Slovenský pohár v krňačkách bude pokračovať o týždeň, 2. februára, kedy sa uskutočnia preteky v Beňuši. Preteky Slovenského pohára sú naplánované až do konca marce, prevažne v lokalitách na Horehroní. Kompletný program je dostupný na stránke krne.sk.