Banskobystrickému majálesu pre skorý májový termín počasie nie vždy praje, a to sa potvrdilo aj tento rok. Lákavý hudobný program však i tak pomohol, aby počasie návštevníkov podujatia neodradilo.

Piatkové sychravé počasie mladým ľuďom nezabránilo v tradičných študentských oslavách na tohtoročnom Bažant majálese. Na pódiu postupne vystúpili punková formácia Na!Nose!Kunda, východniarska indie-rocková kapela No Brake, banskobystrická kapela okolo gitaristu Dávida Bíleka MED, či reggae kapela Medial Banana.

Spestrením bol napríklad zoskok parašutistov priamo do areálu atletického štadióna UMB pod internátmi na Tajovského ulici, kde sa aj tento ročník podujatia konal.

Hlavnú hudobnú časť programu mali pod palcom pravidelní hostia tunajšieho majálesu – poprocková kapela Para a ska a reggae skupina Polemic. Organizátori aj tento rok pripravili tiež oficiálnu afterparty, ktorá sa konala v Kapitol Pube v centre mesta.

Atmosféru piatkového majálesu približuje naša fotogaléria. A mimochodom straty a nálezy si návštevníci akcie už tradične zdieľajú na facebook evente podujatia.