Nová sezóna na banskobystrickom Amfiteátri Paľa Bielika odštartovala v pondelok 8. mája, v Deň víťazstva nad fašizmom, premietaním filmu Ostro sledované vlaky.

Termín prvého premietania tohto roku nebol zďaleka náhodný. Považujeme za veľmi dôležité pripomenúť si Deň víťazstva nad fašizmom, nakoľko toto výročie nesie aj taký odkaz, že keď sa zdá, že spoločnosť stráca vízie, tak jednoduché riešenia nie sú cestou, a už vôbec nie tie násilné,“ povedal pre BBonline.sk Juraj Havlík z O.Z. za! amfiteáter, ktoré organizuje premietania aj tento rok.

Už 22. mája si budú môcť diváci pozrieť na amfiteátri dokumentárny film Pavla Barabáša Suri v rámci festivalu Envirofilm. Už 26. mája zaplavia  hľadisko tóny folklóru v podaní FS Šumiačan a FS Urpín v špeciálnom programe V Bystrici nevídanô. Krátko na to ale budú pokračovať aj premietania. Letná sezóna filmových premietaní oficiálne odštartuje 1. júna. Na deň detí premietnu kultový film E.T. Mimozemšťan.

„Pokračovať budeme už tradične v utorky počas mesiacov jún, júl a august. Druhý ročník ojedinelej Prehliadky panoramatických filmov [ppf] 2017 chystáme na 7.-8. júla,“ dodal Havlík.