Nižšia hokejbalová liga je na konci. Vo finálovej sérii medzi MiB Zvolen a Springfieldom sa rozhodlo už po dvoch stretnutiach. Víťazom 2. SHbL – BB sa stali Zvolenčania.

Mužstvo zo Zvolena si suverénne počínalo v celej sezóne, keď ani v jednom zápase tohto ročníka nenašlo premožiteľa. Najväčším súperom MiB boli hráči Springfieldu, no ich vzájomný súboj v 13. kole potvrdil dominanciu Zvolenčanov, keď zvíťazili 6:0. Ani finále nemalo iný priebeh. Po úvodnom víťazstve 6:1 sa Zvolen ujal vedenia v sérii a už v nedeľu mohol rozhodnúť o celkovom triumfe.

Druhý zápas začali lepšie hráči Springfieldu a už po niekoľkých minútach viedli. Onedlho však bolo vyrovnané a potom prišli chvíle Petra Mojžiša. Najprv v závere úvodnej časti využil samostatný únik, v druhej tretine zasa bekhendovú zadovku a nakoniec strelou pomedzi nohy brankára Springfieldu skompletizoval svoj hetrik a uzavrel skóre na 5:1. MiB tak vyhrali sériu 2:0 a stali sa celkovými víťazmi 2. ligy v ročníku 2011/2012.

Po záverečnom hvizde vypukli na hracej ploche oslavy, pri ktorých nechýbali ani hráči Springfieldu, ktorí sa aj napriek finálovej prehre tešili z druhého miesta. Predstavitelia Banskobystrickej hokejbalovej únie na čele s jej predsedom Andrejom Nemčekom odovzdali aktérom stretnutia poháre a pamätné medaily. Ušlo sa aj zvolenským Monarchs, ktorí v tomto ročníku obsadili bronzovú pozíciu. Individuálne ocenenia ovládli hokejbalisti MiB. Najužitočnejším hráčom a zároveň aj najlepším strelcom ligy sa stal Peter Mojžiš. Jeho tímový kolega z bránky Peter Brezáni si odniesol titul najlepšieho brankára. K spomínanej dvojici sa pridal Peter Jerguš z tímu Wanderers Valaská, ktorý dominoval v prihrávkach. MiB sa vďaka tomuto triumfu predstavia v nasledujúcom ročníku v 1. SHbL – STRED. Springfield ako porazený finalista sa o najvyššiu ligu pobije v baráži s Top-Point Extrem.

Aj 1. liga sa pomaly dostáva do finišu. Už teraz je jasné, že minuloročné medailové pozície neobhája minimálne dve mužstvá, keďže N-Sport a Damix Brezno sa porúčali zo súťaže ešte pred semifinálovými súbojmi. Nečakané problémy majú hokejbalisti Bukovinky, keď ako víťazi základnej časti iba remizujú s Berserkermi 1:1 na zápasy. O postupujúcom do semifinále sa tak rozhodne v poslednom dueli.

Štvrťfinále play-off 1. SHbL – STRED 2011/2012 (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Plej Bojs 2:0 (11:3, 10:1)

N-Sport Trend Zvolen B – HbK Monkeys 0:2 (1:2 s.n., 1:2)

HbK Cocra Radvaň – HbK One Taxi Banská Bystrica 2:0 (2:1 s.n., 5:0)

HbK Berserker Team – Bukovinka Zvolen 1:1 (3:2, 3:6)

Finále play-off 2. SHbL – BB 2011/2012 (hrá sa na 2 víťazné zápasy):

HbK MiB Zvolen – HbK Springfield 2:0 (6:1, 5:1)