Mikuláš v deň svojho sviatku nezabudol ani na banskobystrické deti. Cestuje mestom, rozdáva radosť a v piatok podvečer ho čakala aj tradičná milá povinnosť na Námestí SNP.

Tam ho už svojim tanečným vystúpením vítali deti zo Základnej umeleckej školy Jána Cikkera. Mikuláš prišiel na koči a spolu s anjelom a čertom, ale aj zábavnou dvojicou – Bojkom a Zmrzlinkou, čarovali úsmevy na tvárach detí. Spolu s primátorom Jánom Noskom nezabudli ani na rozsvietenie stromčeka, ktorý už bude každý deň žiariť uprostred námestia.

Mikuláš však v piatok svoju cestu Banskou Bystricou neukončil. Pokračovať v nej bude aj v sobotu a nedeľu. Program jeho cesty nájdete v našom staršom príspevku.

V piatok 6. decembra zároveň v centre mesta začali rozšírené vianočné trhy, keď stánky s občerstvením doplnili aj stánky predajcov s rozličným predvianočným a darčekovým tovarom, ale aj predajcovia remeselných výrobkov. Rozšírené trhy potrvajú do 22. decembra, pričom stánky predajcov sú otvorené v čase od 9.00 do 20.00 h.

Od nedele, 8. decembra ich bude program sprevádzať denne, až do 20. decembra, aj pestrý kultúrny program. Prehľad jednotlivých vystúpení, koncertov a ďalších podujatí naplánovaných na Námestie SNP nájdete v našom programovom prehľade.