MIBA v sobotu cestovala do Prievidze, kde sa stretla so súperom z dolnej časti tabuľky. Bystričania prehrávali už 7:1 a do konca stretnutia dokázali „len“ znížiť o rozdiel jedného gólu, na vyrovnanie im čas nevyšiel.

FSC Prievidza – MIBA Banská Bystrica 7:6 (4:1)

DSC_0163Góly: M.Giertl 2, Kútik, Čief, V.Giertl, Greško

ŽK: M.Giertl (MIBA Banská Bystrica), ČK: Prikryl (MIBA Banská Bystrica)
Pred 100 divákmi rozhodovali Chudý a Tutura.

Do zápasu lepšie vstúpili domáci Prievidžania, keď v úvode zápasu dokázali streliť vedúci gól po vyšachovaní obrany hostí. Navyše v 5. minúte bol vylúčený Prikryl a domáci mali výhodu dvojminútovej presilovky o jedného hráča, z ktorej však neskórovali. Za to sa presadili neskôr, keď strelou spoza hráča prekvapili Škubáka v bráne MIBY. Hráčom hostí viazla kombinácia a nedokázali sa presadiť v útočnej fáze. Domáci sa stále tlačili pred bránu hostí a snažili sa o zvýšenie svojho náskoku. MIBE sa podarilo znížiť tri minúty pred koncom polčasu, keď z nacvičeného rohového kopu sa presadil M.Giertl. namiesto toho, aby sa polčas skončil rozdielom o jeden gól, hostia dovolili domácim v poslednej minúte streliť ešte dva góly. Najskôr si strelu domácich nešťastne zrazil do vlastnej brány Kútik a následne po chybe Greška domáci premenili samostatný nájazd. A tak sa do šatní išlo za stavu 4:1.

Vstup do druhého polčasu mali hostia ako zo zlého sna. Hneď na úvod inkasovali zbytočné tri góly a začal sa rysovať debakel v ich neprospech. No od tohto momentu sa hostia dokázali zmobilizovať a nedovolili súperovi streliť už žiadny gól a to i napriek tomu, že domáci kopali aj pokutový kop za ruku Kútika, no jeho exekútorovi ju hosťujúci brankár zneškodnil. K obratu zavelil najskôr Čief, keď si vychutnal hosťujúceho obrancu aj brankára a zasunul loptu do prázdnej brány. MIBA pokračovali v celoplošnom futsale a napádala súpera už pri jeho rozohrávke, s čím sa nedokázali hráči FSC vyrovnať a robilo im to problémy. Ďalším úspešným strelcom bol V.Giertl, ktorý dorazil do brány loptu po Andraščíkovej strele. Podobný scenár bol aj pri ďalšom góle hostí. Andraščík vybojoval loptu ,jeho šancu s námahou zmarila domáca obrana s brankárom, ale k odrazenej lopte sa dostal Kútik a tvrdou strelou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. To už domáci boli pod tlakom a nedokázali svoje akcie rozvíjať a na ich nohy sa vkradla nepresnosť. Na rozdiel dvoch gólov znížil M.Giertl, ktorý dorazil loptu po skrumáži. Tri minúty pred koncom skúsili hostia power-play, ale vyťažili z nej už len jeden gól Greška.