MIBA v 19. kole Open ligy odohrala stretnutie s mužstvom z dolnej časti tabuľky, úlohu favorita zvládla a s Podolím vyhrala aj druhý vzájomný zápas v aktuálnej sezóne.

MIBA Banská Bystrica – Etna Dragons Podolie 5:1 (1:0)

Góly: Majling, Greško, Zehnal, Polák, Prikryl – Směrička; ŽK: Zehnal – Halás; Pred 100 divákmi rozhodovali J. Szkokan a Ľ. Ágg (Nové Zámky).

MIBA Banská Bystrica – Etna Dragons Podolie 5:1 , 22.3.2013, Banská BystricaZostava MIBA: Filadelfi – Majling „K“, Prikryl, Kollár, Polák, Zehnal, Giertl M., Berec, Greško

Od úvodného hvizdu sa obidve mužstvá prezentovali aktívnou hrou, avšak s dôrazom aj na defenzívu. Domáci si svojou aktivitou vypracovali viac príležitostí na skórovanie ako ich súper, no bez gólového vyústenia. Najbližšie k streleniu gólu bol hosťujúci hráč, ale sám pred prázdnou bránou zaváhal. Streleckú prevahu sa domácim napokon podarilo v poslednej minúte prvého polčasu zužitkovať gólom Greška, ktorý dorazil Kollárovú strelu do brány hostí.

Nepriaznivý stav prinútil Podolie v druhom polčase k ofenzívnejšiemu hernému prejavu. Banskobystričania sa snažili pozorne brániť a využívať príležitosti na protiútoky. Táto taktika domácich slávila úspech, keď Majling zachytil rozohrávku hostí, vymenil si loptu s Giertlom a zvýšil na 2:0. Onedlho na to sa Polákovi podarilo vypichnúť loptu, ktorá sa dostala k Zehnalovi a ten zoči voči brankárovi hostí nezaváhal. Na druhej strane sa Podoliu podarilo znížiť na 3:1, keď sa nastrelená lopta dokotúľala až za Filadelfiho chrbát. Po inkasovanom góle mali domáci dve veľké šance na zvýraznenie náskoku, no ostali nevyužité. Hostia sa odvolaním brankára snažili o zdramatizovanie zápasu, ale nepodarilo sa im výraznejšie ohroziť bránu MIBY. Naopak, ku koncu zápasu inkasovali ešte dva góly do prázdnej brány, ktorých autormi boli Polák a Prikryl. Pokojný zápas miestami znervózňovali niektoré evidentné chyby rozhodcov, ktoré však význame neovplyvnili konečný výsledok 5:1. Domácu neporaziteľnosť MIBY sa nepodarilo prerušiť ani hráčom Podolia, ktorí odchádzali z Banskej Bystrici bez bodu.

[youtube 6jmQLQcyuMk 585 350]

Ostatné výsledky:

ŽFA Žirafa Žilina – Futsal Team Levice 4:2 (2:1)
Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – FSC Prievidza 7:4 (2:1)
KSF DOXX Žilina – FC Bulls Divus Trnava 12:3 (4:0)
sTC Púchov – Benfica Gemm Čadca (zápas sa ešte neodohral)

tabulka-miba-19

Banskobystrickí futsalisti najbližšie odohrajú zápas v Prievidzi. O týždeň neskôr – 5. apríla sa blíži vyvrcholenie Open ligy, kedy MIBA odohrá svoj posledný zápas v aktuálnom ročníku. Na domácej palubovke v športovej hale Badín privíta o 19:00 hod. futsalový tím z Levíc.