Majitelia psov v banskobystrickej mestskej časti Sásová, môžu od piatku so svojimi psami využívať nový areál, ktorý pribudol na Tatranskej ulici v dostatočnej vzdialenosti od obytných domov. Pre mesto ide o pilotný prvý projekt takéhoto cvičiska a v prípade, že sa osvedčí, môžu podobné areály pribudnúť aj v ďalších častiach mesta.

Uzatvorený komplex pozostáva z dvoch častí. V tej prvej môžu obyvatelia voľne venčiť svojich psov. V ďalšej môžu svoje zvieratá učiť a vychovávať aj za pomoci pripravených statických pomôcok. Tými sú napríklad kladina, prekážková stena či slalom pre psov. Výstavba výbehu a cvičiska bola financovaná z rozpočtu mesta a celkové náklady sa vyšplhali na 15 657 eur. Areál o rozlohe viac než 1200 metrov štvorcových je od piatku 11. januára voľne prístupný verejnosti.

 „Reagovali sme na požiadavky obyvateľov, ktorí si takýto areál žiadali. Verím, že si psičkári budú tento výbeh a cvičisko udržiavať v čistote a poriadku,“ povedal primátor Peter Gogola. Rovnako, ako v rámci celého mesta, aj v areáli výbehu a cvičiska pre majiteľov psov platí, že exkrementy po svojich miláčikoch musia odpratať. Následne ich môžu odhodiť do pripravených košov priamo v areáli, ktoré budú pravidelne čistené.

Prostriedky na tento účel vyčlenili v rozpočte mestskí poslanci ešte v závere roku 2011. “Psíčkari nás o to žiadali už dlhé roky. Malo by ísť o ohradené trávnaté plochy, o ktoré by sa psíčkari spoločne starali,” povedal vtedy pre BBonline.sk mestský poslanec Jakub Gajdošík (SMER-SD, SNS, ĽS-HZDS).