Po druhýkrát hostila Banská Bystrica beh Farbám Neujdeš. Aj keď presne v čase štartu začal účastníkov kropiť dážď, na úsmevoch to nikomu neubralo.

Banskobystričania si mohli beh, z ktorého veru čistí odísť nemôžu, vyskúšať prvýkrát minulý rok. Podujatie Farbám Neujdeš sa do parku pod Pamätníkom SNP vrátilo aj tento rok a opäť prilákalo množstvo nielen mladých ľudí na päťkilometrový pretek ulicami mesta.

Program začal napoludnie vystúpením tanečného klubu Element či rozcvičkou účastníkov. Potom už ale prím hrali farby. Najskôr to bolo spoločné vyhadzovanie farieb aj s youtuberom ExplOitedom a od 13-tej už beh centrom mesta skrz pripravené farebné zóny. Pripravené kropenie hasičmi, aby sa na pretekárov farby lepšie lepili, napokon vďaka počasiu ani nebolo potrebné. Počas preteku ešte dážď len spríjemňoval priebeh behu. Žiaľ, po dobehnutí do cieľa sa postupne dážď zintenzívňoval a ďalšiemu pripravenému hudobnému programu neprial. No na zážitku to jednotlivým pretekárom neubralo.

Behy charakteristické práškovými farbami pochádzajúcimi z indických tradícií sviatku Holí, spája po celom svete aj charitatívna myšlienka. Účastníci preteku Farbám Neujdeš v Banskej Bystrici mohli kúpou modrej farby podporiť projekt Ligy proti rakovine – Rodinná týždňovka.

Práškových farieb sa navyše bežci obávať nemuseli, keďže sú hygienicky nezávadné. O čistenie zafarbeného mesta sa už po prebehnutí posledných pretekárov, starali organizátori za pomoci čistiacich mechanizmov.